Facebook Google+ Twitter

Jedyny taki dzień w życiu

To jedyna taka noc w życiu. Razem z najbliższymi i znajomymi świętujemy ostatnie dni wolności zanim wstąpimy w związek małżeński.

Wieczory kawalerskie i panieńskie dawniej świętowało się dzień przed ślubem, obecnie jednak są one organizowane kilka dni wcześniej, zazwyczaj w dni wolne od pracy. Oczywiście panie bawią się z paniami, a panowie z panami. Wieczory takie przygotowują świadkowie, często przy pomocy innych uczestników zabawy. Zdarza się również, że państwo młodzi proponują pomoc w organizacji oraz finansowaniu takiej imprezy, jednak w tym przypadku nie ma elementu zaskoczenia.

Koszta jakie trzeba ponieść przy organizacji takich wieczorów są różne. Zazwyczaj kształtuje się to w granicach kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, w zależności od atrakcji, jakie chcemy zapewnić młodym. A jest w czym wybierać. Tradycyjnie od wynajęcia tancerza erotycznego lub tancerki (koszt od 600 do 1000zł), limuzyny (od ok. 500 zł za godzinę), masażysty (średnio 140 zł za godzinę) do tańszych zabaw takich jak zaproszenie koleżanek, kolegów do lokalu bądź na dyskotekę. Dodatkowo panna młoda lub pan młody umawia się, że płaci za określoną ilość alkoholu dla wszystkich.

Decydując się na zabawę w dyskotece, aby ją urozmaicić i zaznaczyć, że jest to wieczór panieński lub kawalerski goście mogą ubrać takie same koszulki z napisami "wieczór panieński" bądź "wieczór kawalerski". Panie mogą dodatkowo włożyć na głowy świecące różki diabełka, które dostępne są w sklepach internetowych, sexshopach, czy w sklepach ze śmiesznymi rzeczami. Należy pamiętać, aby młodzi zostali wyróżnieni. Pannie młodej można założyć welon, a panu młodemu zaproponować muszkę. Im ciekawszy pomysł, tym lepsza zabawa.

Sporo osób decyduje się jednak na zabawę w domu. Tu również jest wiele możliwości do wykorzystania. Trzeba przygotować napoje, jedzenie, dekoracje. Najczęściej proponowane zabawy na wieczór panieński lub kawalerski organizowany w domu to:
1. Quiz dla panny młodej: koleżanki zadają jej pytania dotyczące pana młodego, jego charakteru, rodziny, zawodu, dotychczasowego życia, marzeń, wyglądu. Im bardziej szczegółowe pytania (np. ile pieprzyków ma na nosie pan młody), tym więcej śmiechu i zabawy. Quiz urozmaicą pytania i odpowiedzi umieszczone w balonach, które panna młoda musi najpierw przekłuć oraz propozycja, aby za każdą złą odpowiedź panna młoda za karę wypiła kieliszek wódki, zaś za dobrą piją jej koleżanki. Należy jednak pamiętać, aby przed zorganizowaniem wieczoru uzyskać na pytania odpowiedzi od pana młodego. Tego typu zabawę można również przeprowadzić na wieczorze kawalerskim.
2. Przyklejanie mężczyźnie penisa - Zabawa posiada te same reguły co znana wszystkim gra "przyczep osiołkowi ogon". Oczywiście zamiast mężczyzny wykorzystujemy jego zdjęcie bądź plakat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.