Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19444 miejsce

Jedyny taki Konkurs na Najgorszego Pracodawcę Roku

Związek Syndykalistów Polski ogłosił Konkurs na Najgorszego Pracodawcę Roku 2013. Doświadczeni jurorzy skrupulatnie analizują przypadki łamania praw pracowników a zwycięzcę odwiedzi delegacja. To jeden z wielu przejawów działalności ZSP.

Związek Syndykalistów Polskich (logo). http://zsp.net.pl/ Licencja: CC3.0 / Fot. Związek Syndykalistów PolskichKonkurs stawiający sobie za zadanie wyłonienie Najgorszego Pracodawcy Roku 2013 nie jest zjawiskiem efemerycznym, niestety. To już szósta edycja i nie wydaje się, by mogło zabraknąć kandydatów do najwyższych laurów. Organizatorzy też nie są przypadkowymi debiutantami na niewdzięcznym gruncie. Związek Syndykalistów Polski jest krajową sekcją Międzynarodowego Stowarzyszenia Pracowników i w ten sposób daje wyraz sprzeciwu wobec "procederu łamania praw pracowniczych w naszym kraju."

Konkurs jest inicjatywą o jak najbardziej ogólnodostępnym charakterze. Zgłoszenie może nadesłać każdy i zachować przy tym swoją anonimowość. Kandydatury mogą dotyczyć zarówno swojego pracodawcy jak też jakiejkolwiek innej firmy, która niechlubnie zasłynęła z przymusowych nadgodzin, mobbingu czy innego łamania praw pracowników. Wystarczy przesłać do 15 maja swoją propozycję mailem na adres konkurs@najgorsipracodawcy.pl lub wypełnić formularz (link)

Warto przypomnieć jak ukształtowała się sytuacja w głosowaniu za ubiegły rok. Możliwe, że któryś z laureatów będzie utrzymywał regres wspinając się coraz wyżej swojego końca. Bywali tacy potentaci w latach ubiegłych. Tak więc: "Najgorszym pracodawcą roku 2012 został producent mebli BRW Sofa sp. z o.o. Olsztyn. Zakłady te są częścią holdingu Black Red White.

Pierwsza piątka:


1. BRW Sofa, m.in.: "łamanie kodeksu pracy, BHP i przeciwpożarowych; szykany związkowców; mobbing; dyskryminacja płacowa kobiet i związkowców; pomówienia pracowników o kradzieże; przymusowe nadgodziny; ukrywanie wypadków przy pracy; brak dostępu do środków pierwszej pomocy"

ex aequo
2. Cinema City
i Eurolines

- Cinema City to "typowy przykład kołchozu zatrudniającego młodych ludzi: - wszyscy pracują na umowach śmieciowych (...) zastraszanie pracowników, nieprawdziwe oskarżenia dotyczące nieuczciwości pracowników podstawą zwolnień";

- Eurolines, m.in.: "- mobbing: pracownik, który nie jest w 100% oddany kierownictwu jest "resocjalizowany", aby chciał pracować te 12 godzin dziennie";

4. M&M Marlena Szałapska jest prywatną firmą działającą w Bełchatowie (łódzkie) w branży jubilerskiej, m.in.: "umowa o odpowiedzialności materialnej, niezgodna z prawem; pracodawca każe podpisać pusty weksel, na którym pisze, że pracownik zobowiązuje się wypłacić pewną kwotę (pola na podanie kwoty i powodu wypłaty pozostają puste); oszustwa podatkowe; mobbing; codzienne nękanie pracowników obelgami, że nie potrafią sprzedawać biżuterii; (...) - jeżeli jedna osoba się zwalnia, firma zwalnia również jego współpracownika, aby nie przekazał nowej osobie wiedzy na temat skandalicznych zachowań pracodawcy. W wyniku tego, nikt nie pracuje dłużej niż 2 miesiące."

Gra w klasy. Idealist Careers blog; http://www.flickr.com/photos/emma-lea/4493685518/sizes/m/in/photostream/ licencja: CC3.0 / Fot. Antibus13/Flickr5. Firma Handlowa Małgorzata Brusiło z Wrocławia. Pani ta prowadzi kwiaciarnie we Wrocławiu i w okolicach, m.in: "- niepodpisywanie umów z pracownikami - oszustwa przy wypłatach - wypłaca 75% obiecywanej kwoty, mimo że firma dobrze prosperuje, a właścicielka (jak na polskie warunki) żyje w luksusie."

Warto zastanowić się przed głosowaniem na kandydatów do Parlamentu Europejskiego czy aby nie zaznaczyć swojej obecności na świecie poprzez udział w Konkursie na Najgorszego Pracodawcę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.