Facebook Google+ Twitter

"Jedz, Módl się i Kochaj" - atakuje z dużego ekranu

Amerykę podbija od tygodnia, ekranizacja książkowego bestselera "Eat Pray and Love".Droga filmu do widza w Polsce,podobnie jak wcześniej książki, rozpoczęła się za Oceanem. Europejska premiera JM&K z J.Roberts w roli głównej - 1 go października

Bali - Ojciec z Synem czekają na rozpoczęcie ceremonii religijnej - wyznanie Hindu.Świątynia Besakih Bali centralne / Fot. Fot.Piotr Śmieszek
Wszystko zaczęło się od wydanej w 2007 roku książki Elizabeth Gilbert, „Eat, Pray and Love”. Dosyć banalna historia, opisująca losy 40 letniej kobiety po przejściach, postanawiającej odbyć podróż życia, w celu odmienienia życia, stała się bestsellerem najpierw za oceanem, a później w Europie a w konsekwencji na świecie.

Na polskie półki trafiła pod łatwym do przewidzenia tytułem, "Jedz, módl się i kochaj". Nie wnikając w treść książki, ani tym bardziej nie bawiąc się w jej recenzowanie, uznać należy fakt, iż stała się ona wręcz pozycją kultową.

"Biznes is Biznes", jak mawiają Amerykanie, więc co było łatwe do przewidzenia, Hollywood szybko upomniał się o ekranizację. W następstwie tego, już w tym roku do kin wchodzi adaptacja powieści z Julią Roberts, w roli głównej. Dla tych którzy książkę czytali, nie odkryję Ameryki, a nie wtajemniczonym nie zepsuję przyjemności oglądania filmu, jeśli powiem że 1/3 fabuły książki dzieje się, a filmu była kręcona, na Bali.

Ta indonezyjska rajska wyspa, której renoma ucierpiała co nie co, po krwawych zamachach terrorystycznych 8 lat temu, odzyskuje z sezonu na sezon, swoja pozycje na mapie turystycznej świata.

"Eat, Pray and Love", wszedł do kin w USA już w połowie sierpnia, jednak na europejską oraz polską premierę musimy poczekać do 1-go października. Krytycy byli bardzo podzieleni w swoich ocenach tej superprodukcji. Pewnym jednak jest, iż bez względu na to jaka cenzurkę publiczność wystawi Juli R, Bali już zyskało na Hollywoodzkim obrazie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.