Facebook Google+ Twitter

Jedziesz na północ Polski? Omijaj Zgierz!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-02 07:14

Jak ominąć zakorkowany Zgierz jadąc z Łodzi na północ?

Kierowcy przejeżdżający przez Zgierz drogą krajową nr 1 mają powody do złorzeczeń. Pokonanie czterokilometrowego odcinka trasy biegnącego ulicami Ozorkowską, Łęczycką i Łódzką zajmuje w godzinach największego ruchu ponad czterdzieści minut! Gdyby nie korki, w tym czasie z przepisową prędkością można by przejechać 34 km.
- Jadę z Gdańska na Śląsk i dopiero w Zgierzu utknąłem. Jadę jak żółw już 25 minut - narzeka kierowca ciężarowej scanii Jan Błaszczyk.
- Jeżeli nie wybudują obwodnicy miasta, to tu będzie tragedia - uważa Antoni Malinowski, mieszkaniec posesji usytuowanej tuż przy krajowej "jedynce". - Żeby wyjechać ze swojego podwórka, muszę czekać kilkanaście minut, bo w obu kierunkach ciągnie się sznur samochodów.

Wszystkiemu winne wąskie gardło, jakim jest przejazd przez Zgierz. Najgorzej jest w rejonie Proboszczewic i Kuraka. Ulice są tu wąskie, co chwila światła i przejścia dla pieszych.
- Szans na poszerzenie ulic czy przebudowę przebiegu drogi nr 1 przez Zgierz nie ma, bo oznaczałoby to konieczność wyburzenia wielu dziesiątek budynków - rozwiewa nadzieje Zbigniew Paliński, wicedyrektor łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Rozwiązaniem problemów kierowców jadących z północy na południe i odwrotnie będzie wybudowanie drogi S 14 omijającej Zgierz od zachodu i przebiegającej przez zachodnie peryferie Łodzi w kierunku Pabianic.

Drogowcy nie są jednak w stanie na razie podać konkretnego terminu budowy obwodnicy S 14. W najlepszym wypadku może to być rok 2008, w gorszym 2010, a w najgorszym bliżej nieokreślona przyszłość.

Jak ominąć zakorkowany Zgierz jadąc z Łodzi na północ?

Sposobów jest kilka. Można pojechać przez Aleksandrów, Jedlicze, Grotniki do Ozorkowa i tam włączyć się do ruchu na krajowej "jedynce". Można zrobić jeszcze większą pętlę, nie nadkładając jednak więcej niż 15 km i wybrać trasę przez Aleksandrów, Nakielnicę, Parzęczew do Łęczycy, gdzie także wyjedziemy na drogę nr 1. Można też pojechać ulicą Strykowską, przed Strykowem skręcić na nowo otwartą autostradę A2 i wyjechać nią na drogę nr 1 za Zgierzem, z węzła Emilia.
(jaz) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja jeżdzę przez Zgierz i jest dobrze, po 2 w nocy ;].

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.