Facebook Google+ Twitter

Jedziesz na urlop? Pakuj się z głową!

Wybierając się na urlop pojawia się odwieczny problem co ze sobą zabrać. Doświadczeni doskonale wiedzą co jest niezbędne, a bez czego można się obyć. Podpowiadamy co musisz koniecznie spakować do walizki?

 / Fot. TannerKrolle, CC3.0To co jest niezbędne podczas urlopu zwykle zależy od miejsca, do którego się udajemy. Na początku należy się zastanowić jak będziemy wypoczywać: czy będziemy pływać, żeglować, chodzić po górach albo po prostu wylegiwać się na plaży.

Następnie dobrym pomysłem jest sporządzenie listy, na której można zapisać wszystkie rzeczy, które będą potrzebne podczas wyjazdu takie jak np. szczoteczka do zębów czy bielizna. Należy uwzględnić przy tym zmieniającą się pogodę.

Pakowanie najlepiej zacząć 2 dni przed wyjazdem. W tym czasie należy sprawdzić czy rzeczy, które posiadamy, a chcemy zabrać ze sobą są w dobrym stanie. Unikniemy w ten sposób nerwowych zakupów na ostatnią chwilę.

Bez wątpienia na wakacje zabrać ze sobą musimy!

1. Dokumenty - paszport, dowód osobisty, prawo jazdy, dowód ubezpieczenia, Europejska Kartę Ubezpieczenia.
2. Lekarstwa jeśli są one przyjmowane regularnie. Nie omieszka również zabrać ze sobą lekarstw podstawowych takich jak : aspiryna, woda utleniona, krople żołądkowe, coś na chorobę lokomocyjną czy plastry opatrunkowe, bandaż.
3. Kosmetyki - w drogeriach możemy zakupić kosmetyki w małych opakowaniach, co pozwoli nam zaoszczędzić miejsce w bagażu. Nie możemy także zapomnieć o chusteczkach nawilżających świetnie sprawdzających się w upalne dni.
4. Pieniądze - w gotówce lub w formie kart płatniczych, kredytowych. Zanim jednak udamy się na wakacje sprawdzić należy czy karty przez nas posiadane są akceptowane w miejscu wypoczynku.
5. Bielizna oraz ubrania.
6. Sprzęt do fotografowania, który utrwali wspaniałe, beztroskie chwile.
7. Przedmioty, które na pewno się przydadzą : scyzoryk, otwieracz do piwa, okulary przeciwsłoneczne, olejek do opalania, parasol.

Zapakuj i weź ze sobą rzeczy niezbędne bez których nie można się obyć. Im mniej ze sobą zabieramy tym lepiej. Mniejszy bagaż umila podróż.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 10.06.2012 14:58

fajny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.