Facebook Google+ Twitter

Jedzmy zdrowiej

Bardzo często sądzimy, że niezdrowe produkty to na przykład lody, pizza, czy gazowane kolorowe napoje. Prawda jest jednak bardziej złożona.

Zasada selekcji produktów zakazanych i niezakazanych jest prosta - im bardziej przetworzona jest żywność, tym bardziej jest ona niezdrowa.

Leczo zrobione i spasteryzowane w słoiku przez babcię, która sama hodowała warzywa na działce i zbierała je, nie ma żadnego porównania z produktem o tej samej nazwie w zamkniętym słoiku przez producenta. Nie ma obaw, nie rozchorujemy się spożywając je, gdyż wszystko, co znajduje się na sklepowych półkach, przechodzi wiele badań i testów, toteż dostępne artykuły można spożywać.

Warto jednak pamiętać, że to, co przygotowujemy sami, jest pozbawione spulchniaczy, konserwantów czy barwników, a zatem jest zdecydowanie zdrowsze. To samo dotyczy jogurtów czy kupnego ciasta albo ciasteczek. Ilość cukru i tłuszczu w przypadku samodzielnego przygotowania smakołyków jest przez nas ograniczana i dokładnie wiemy, ile czego rzeczywiście zużyliśmy. Natomiast w przypadku gotowych rarytasów takiej wiedzy nie posiadamy, gdyż nie każdy z nas potrafi przeliczać ilość składników zapisanych na opakowaniu na łyżeczki cukru czy oleju. Dlatego warto sięgnąć po przepisy kulinarne naszych mam lub babć i wszystkie posiłki przygotowywać samemu z nieprzetworzonych produktów. Oczywiście kupienie gotowego obiadu w słoiku czy kartoniku, bądź zapakowanego ciasta, bo chcemy na przykład oszczędzić czas nie jest kategorycznie zabronione, ale starajmy się to robić naprawdę sporadycznie.

-------
źródło: prasa kobieca ("Przyjaciółka", "Viva")

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najzdrowsz żywność surowa link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.