Facebook Google+ Twitter

Jego oczami. Powstaje niezwykła książka o ks. Tischnerze

Książka "Jego oczami, czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Józefie Tischnerze" ukaże się we wrześniu. Wiadomości24.pl objęły wydawnictwo patronatem medialnym.

 / Fot. mat. prasoweWciągająca historia i przygody młodych ludzi nieznających ks. Profesora Józefa Tischnera, którzy mimo wielu przeciwności postanowili nietypowym filmem (bez archiwalnych zdjęć) "Jego oczami" przybliżyć swoim rówieśnikom krajobraz 13 lat po jego śmierci. A na deser nigdy niepublikowana rozmowa z ks. Profesorem z 1990 roku. To niezwykła książka dla każdego.

Książka jest naturalnym uzupełnieniem filmu dokumentalnego "Jego oczami". Zawiera dokończone rozmowy z przyjaciółmi ks. Profesora, także długą i szczerą rozmowa z jego bratem, który stał się głównym bohaterem filmu, zyskując sympatię tysięcy widzów. "Jego oczami, czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Tischnerze", to także opis najciekawszych przygód z którymi młodzi twórcy spotkali się podczas ponad 150 pokazów filmu w Polsce i za granicą.Ta książka jest również o tym, że jak się chce, to się da. Bez wielkich budżetów, kamer, nie znając osobiście głównego bohatera, można spojrzeć na jego historię, postawę i stworzyć film, który zyska sympatię widzów oraz uznanie krytyków.

 / Fot. mat. prasoweBezcenny dla tej książki jest nigdy niepublikowany w całości wywiad z ks. Profesorem z 1990 roku, podarowany twórcom przez jednego z dziennikarzy Gazety Olsztyńskiej, Marka Barańskiego, który podczas pokazu filmu przypomniał sobie o jego istnieniu. .

 / Fot. mat. prasowe- Książka opowiada o księdzu profesorze Józefie Tischnerze, ale nie o jego naukowych dokonaniach, ale jako o człowieku: bracie, koledze, przyjacielu, wykładowcy filozofii, miłośniku góralszczyzny, publicyście „Tygodnika Powszechnego”, przewodniku duchowym górali i akademickiej młodzieży w Krakowie - napisała we wstępie do książki prof. Katarzyna Pokorna-Ignatowicz. - Wspominają go osoby, dla których był bliską osobą, ważną częścią ich życia. Ks. prof. Tischner bez wątpienia był wybitnym naukowcem, teologiem i filozofem, którego twórczość naukowa stanowi piękną kartę w historii polskiej myśli filozoficznej, ale jego fenomen polegał na tym, że potrafił skomplikowaną materię filozoficzną i teologiczną przedstawiać w sposób zrozumiały, i dla studentów, i dla swoich sąsiadów górali, i dla widzów, bo i jego telewizyjne felietony cieszyły się dużą popularnością.

 / Fot. mat. prasowe"Jego oczami, czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Józefie Tischnerze" ukaże się nakładem wydawnictwa M z Krakowa. Premiera książki odbędzie się w trzech miastach - 13 września w Żywcu, 14 w Krakowie i 15 w Starym Sączu.

W książce pojawia się recenzja naszej Autorki, Adrianny Adamek-Świechowskiej . Zachęcamy do przeczytania! / Fot. mat. prasowe / Fot. mat. prasowe / Fot. mat. prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obejrzałam film dwukrotnie i przyznam, że obejrzałabym kolejny raz z uwagi na zawartą w niej warstwę filozoficzną i krajobrazową.

Książki, będącej uzupełnieniem filmu, również jestem niezmiernie ciekawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To będzie na pewno interesująca pozycja nie tylko dla tych, którzy poznali film.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekam na tę książkę z niecierpliwością!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.