Facebook Google+ Twitter

"Jekyll & Hyde" - nowy spektakl w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

10 i 11 października w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się premiera czołowego broadwayowskiego musicalu "Jekyll & Hyde" w reżyserii Sebastiana Gonciarza.

logo / Fot. materiały promocyjneMusical "Jekyll & Hyde" to adaptacja noweli "Doktor Jekyll i Pan Hyde" Roberta Luisa Stevensona, która stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. To niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

Głównym bohaterem jest dr Jekyll, który po wypiciu tajemniczego eliksiru przemienia się w szalonego Pana Hyde'a i staje się winowajcą wielu zbrodni. Czy dobro wygra ze złem? Czy miłość będzie miała w tym wszystkim coś do powiedzenia?

- Ten musical opowiada historię osadzoną w realiach konkretnej epoki historycznej sprzed 200 lat. Chcemy jednak przenieść głównego bohatera w XXI wiek, żeby widz próbował w nim odnaleźć siebie i zastanowić się, wychodząc z przedstawienia, czy utożsamia się bardziej z Jekyllem, systematycznym naukowcem, czy bardziej z Hyde'em - bestią nie do okiełznania - tłumaczy reżyser Sebastian Gonciarz.

Libretto i teksty piosenek stworzyli Leslie Bricusse, Steve Cuden i Frank Wildhorn, a muzykę skomponował Frank Wildhorn. Tłumaczenia tekstu dokonał Michał Ronikier, zaś piosenek - Michał Rusinek.

Spektakl charakteryzują: rozmach scenograficzny, nowoczesne układy choreograficzne, oryginalne kostiumy, a nade wszystko niezwykle silna i dynamiczna warstwa muzyczna. Do realizacji musicalu zostali zaproszeni najwybitniejsi polscy realizatorzy musicalowi z Teatru ROMA: reżyser Sebastian Gonciarz i choreograf Paulina Andrzejewska ("Upiór w Operze", "Nędznicy"), scenograf Mariusz Napierała (znany także z inscenizacji w Teatrze Muzycznym: "Skrzypek na dachu", "Phantom") oraz projektantka kostiumów Agata Uchman ("Upiór w Operze"). Kierownikiem muzycznym całości jest Piotr Deptuch ("West Side Story").

Wykonawcy głównych ról zostali wybrani podczas castingu Musicalowego Talent-Show Face to Face. W ich gronie znalazły się gwiazdy, takie jak m.in.: Janusz Kruciński, Damian Aleksander, Edyta Krzemień, Marta Wiejak, Wojciech Paszkowski oraz Grzegorz Pierczyński, które wystąpią razem z solistami, chórem i orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Warto wspomnieć, że musical po raz pierwszy został wystawiony na Broadwayu w 1997 roku i doczekał się rekordowej liczby, bo ponad 1500, przedstawień (najsłynniejsze z Davidem Hasselhoffem w roli głównej). Poznańska realizacja będzie drugą w Polsce, a pierwszą w stolicy Wielkopolski, taką produkcją musicalową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.