Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27075 miejsce

Jelenia Góra: Wojna o teatr

W piątek zapadła decyzja o zmianach w statucie jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida. Zdaniem aktorów, miejscy radni chcą pozbyć się dotychczasowego dyrektora artystycznego Wojtka Klemma.

Siedziba Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze (zdjęcie archiwalne) / Fot. Tomasz SierpińskiCzęść zespołu artystycznego Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze od soboty walczy o dyrektora artystycznego Wojtka Klemma. Aktorzy apelują do miłośników teatru o wsparcie, a na stronie internetowej teatru opublikowali list do władz miasta.

- „Państwa intencje są oczywiste dla wszystkich, którzy śledzą losy Teatru w ciągu ostatniego półtora roku. (...) Warunki konkursu (na nowego dyrektora naczelnego - przyp. red.) uniemożliwiają udział w nim obecnemu dyrektorowi artystycznemu” – czytamy w liście. – „Uchwała podjęta przez Państwa ma tylko jeden cel: wyeliminowanie osoby Wojtka Klemma z życia kulturalnego Jeleniej Góry.”

Chodzi o piątkową uchwałę rady miejskiej. Radni zdecydowali się połączyć funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego, tak jak to jest np. w gdańskim Teatrze Wybrzeże. Problem w tym, że prezydent rozpisał już konkurs na dyrektora naczelnego. Od kandydata oczekuje się: wykształcenia wyższego, (preferowane: zarządzanie i marketing, prawnicze, ekonomiczne, humanistyczne), co najmniej 10 lat stażu pracy, w tym minimum 5-letniego na stanowisku kierowniczym, dobrego stanu zdrowia i udokumentowanych osiągnięć organizacyjnych i menedżerskich.

Warunków tych Wojtek Klemm nie spełnia, gdyż jest tylko reżyserem. Dotychczasowy dyrektor Bogdan Nauka został dyrektorem Zdrojowego Teatru Animacji, a obowiązki dyrektora naczelnego w Teatrze im. C. K. Norwida (do czasu rozstrzygnięcia konkursu) powierzono Ryszardowi Pałacowi.

To nie pierwsze zamieszanie w jeleniogórskim teatrze. W instytucji wrze od czasu, gdy funkcję dyrektora artystycznego, po Magdalenie Bogajewskiej, objął właśnie Wojtek Klemm. Z miejsca zatrudnił czwórkę początkujących aktorów i obsadził ich we wszystkich najnowszych produkcjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak zwykle z ręką na pulsie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.