Facebook Google+ Twitter

Jelenia Góra - wspaniałe miasto na wakacje

Jelenia Góra to najciekawsze miasto w regionie - nie dość, że samo jest pełne atrakcji, to dodatkowo stanowi świetną bazę wypadową do okolicznych atrakcji.

fot. Jola Paczkowska Co jest minusem wakacji w Jeleniej Górze? Sama podróż, drogi są dość kiepskie, a jazda z Warszawy trwa dziewięć godzin. Gdy już to wiemy, pozostaną same plusy.

Temu, kto minie Wrocław, zostaną już tylko dwie godziny drogi, prowadzącej w dodatku przez mnóstwo mniejszych miast - każde z ciekawą historią, zabytkowym kościołem, zamkiem lub choćby pałacykiem i dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Jelenia Góra położona jest w kotlinie otoczonej górami. Karkonosze stanowią nieodłączny punkt programu wszystkich wycieczek. Na ich najwyższy szczyt - Śnieżkę, można wjechać także wyciągiem.

Miejsc wartych odwiedzenia jest w Jeleniej Górze mnóstwo. Moje ulubione to Kościół Podwyższenia Krzyża Św., wraz z otaczającym go parkiem. Można w nim zobaczyć grobowce z XVIII wieku, ozdobione wspaniałymi barokowymi figurami, często budzącymi jednak w oglądających mieszane uczucia (co można bowiem czuć na widok postaci Śmierci depczącej dziecko?). Idąc główną ulicą - 1 Maja, mijamy zabytkowe kamienice, lodziarnie i cukiernie. Symbolem miasta jest stojąca na rynku fontanna Neptuna, postawiona tu na znak, iż przez Jelenią Górę przechodził niegdyś „bursztynowy szlak”.

fot. Jola PaczkowskaWypadałoby też odwiedzić Cieplice - znajdują się tam ciepłe źródła. Faktem jest, że są oblegane głównie przez Niemców. Na szczęście, naszych zachodnich sąsiadów w wakacje aż tak wielu nie ma; co innego we wrześniu. W centrum Cieplic zobaczymy Park Zdrojowy – naprawdę miłe miejsce do spacerów. Blisko znajduje się również park norweski, w którym znajdziemy m.in. Muzeum Ornitologiczne. Pod Jelenią Górą wybudowano też „Kowbojskie miasteczko” rodem z amerykańskich westernów. Plusem jest również bliskość czeskiej granicy.

W Jeleniej Górze nocować można w jednym z drogich hoteli w centrum, tańszym hoteliku, bądź motelu na obrzeżach miasta. Jest gdzie zjeść, potańczyć, działają trzy kina. Choć mieszkam w „Jelonce” już siedem lat, wciąż odkrywam tu coś nowego. Być może dlatego uważam, że nie ma bardziej interesującego miasta w moim regionie. Zapraszam, przekonajcie się sami.

Fot. Jola Paczkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zwykle tak bywa, że tylko przejeżdżam przez Jelenia Górę. Tteraz chętnie zatrzymam sie tam na dłużej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jola, dzięki za zdjęcia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam miasteczko kowbojskie - Western City - położone między Karpaczem a Ścięgnami. Uczestniczyłam w jednej z największych atrakcji - widowisku „Napad na bank". O pozostałych można przeczytać tu: http://www.e-karpacz.pl/atrakcje_western.html, http://www.western.com.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.