Facebook Google+ Twitter

Jeleniogórskie barwy światła i muzyki. O Festiwalu Światła

Barwnemu Festiwalowi Światła towarzyszy tutaj m.in. muzyka słynnego górala-architekta i kompozytora wielu piosenek oraz m.in. opery "Kur zapiał" i musicalu "Szalona lokomotywa", Jana Kantego Pawluśkiewicza, któremu zorganizowano specjalny happening.

Grudzień 2011 roku niezbyt ciekawie zapisał się w pamięci niektórych mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Do jednego z miejscowych kościołów, pod dachem nocy nieba wkradł się złodziej. Wszedł łatwo. Miał skradziony klucz. Wiedział, gdzie leży, więc wziął. Był wcześniej w parafii ministrantem. Teraz przekonał się, że kradzione jednak nie tuczy. Ukradł zaledwie stówę ze skarbonki kościelnej. Więcej nie było. A będzie odpowiadał jak za dziesiątki tysięcy. Taki to los złodzieja na tym świecie.

Pod koniec grudnia Lwówek Śląski obiegła wiadomość: dżip warty sto tysięcy złotych w rękach złodziei. Sprawcy byli sprytni, a policja jeszcze bardziej. Wypatrzyli, że gapa-właściciel dżipa, zostawił w aucie kluczyki w stacyjce. Wskoczyli, ruszyli i w nogi. Policja w porę dostała cynk. Decyzja: blokada drogowa i wkrótce samochód z niewłaściwych rąk wrócił we właściwe. A sprawcy nie wrócili do domu.

Zapewne najbardziej zapamięta, w dodatku z jak najgorszej strony, rok 2011 pewna jeleniogórska pani. Po zawarciu znajomości na jednym z portali randkowych z pewnym nieznajomym, legitymującym się na piśmie w portalu dyplomami lekarza ginekologa i genetyka wpadła w tak bezgraniczną wiarę, iż była skłonna wskoczyć za podwójnym "lekarzem" od leczenia kobiet i odkrywania ich tajemnic genetycznych, wprost do ognia lub do kotła w piekle. Zawiązała z panem "lekarzem" szybką i głęboką znajomość, w wyniku której obdarowała go kwotą ponad 300 tys. złotych. Potem prokuratorom mówiła, że on pieniądze wyłudził. Prokuratorzy, po zbadaniu sprawy, pod koniec grudnia powiadomili kobietę o umorzeniu postępowania.

Na szczęście początek roku 2012 w Jeleniej Górze zaczął błyszczeć samymi ślicznymi kolorami. Nawet można śmiało powiedzieć, że Jelenia Góra tonie w kolorach, bo króluje w niej różnobarwne światło. To za sprawą Karkonoskiego Festiwalu Światła. Nie pierwszy raz, a czwarty, odbywa się tutaj Festiwal Światła, czyli spektakl "Stworzenie świat(ł)a". Jego miejsce - kościół ewangelicki. A ponieważ kościół stoi w części uzdrowiskowej – mówi się, że uzdrowiskowa część Jeleniej Góry po raz czwarty zmieniła się w baśniową krainę mroku i jasności. W IV Karkonoskim Festiwalu Światła wzięły udział dziesiątki tysięcy widzów: miejscowych i turystów zwabionych sławą imprezy – napisała http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,10967004,Jelenia_Gora_tonie_w_kolorach__kroluje_tam_swiatlo.htmlgazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

karolcia
  • karolcia
  • 16.01.2012 23:22

A czemu nie? To chyba nudne pisać w kółko o jednym i tym samym?

Komentarz został ukrytyrozwiń
020203
  • 020203
  • 16.01.2012 19:56

Nastepny autor od pisania o wszystkim i o wszędzie. Wrocław, Jelenia Góra, koleje sląskie, pomorskie dylematy finasowe. Ludzie zastanówcie się co robicie. Bicie licznika?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.