Facebook Google+ Twitter

Jelfa jest już całkiem litewska

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-05 07:38

Ponad 630 milionów złotych kosztowało litewską firmę Sanitas przejęcie przedsiębiorstwa farmaceutycznego Jelfa. Inwestor właśnie zakończył wykup reszty akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Od ostatnich posiadaczy papierów skupował je po 93 złote, czyli dokładnie za taką kwotę, która pozwoliła mu wygrać kilka miesięcy temu licytację o większościowy pakiet należący do Skarbu Państwa.
Teraz litewski inwestor przymierza się do zmian w jeleniogórskim przedsiębiorstwie.
– W ciągu najbliższych dwóch tygodni mamy dostać nowy schemat organizacyjny przedsiębiorstwa i podział obowiązków pracowników. Zapewniono nas, że nie będzie żadnych zwolnień – mówi Ireneusz Oracz, szef Solidarności w Jelfie.
Firma zatrudnia dziś około tysiąca osób i jest największym pracodawcą w Jeleniej Górze. W pierwszym kwartale tego roku Jelfa miała ponad 36 milionów złotych przychodu. To o jedną piątą mniej niż w ubiegłym roku.
Litwini zapowiadają rozwój przedsiębiorstwa, a także pozyskiwanie nowych licencji na produkcję leków. Na razie zdecydował się na przeniesienie do Jeleniej Góry produkcji zastrzyków ze swojej fabryki na Litwie.
Natomiast w przyszłym roku przedsiębiorstwo ponownie spróbuje swoich sił na giełdowym parkiecie. Jednak już nie jako Jelfa, ale Sanitas. Jego papiery będą jednocześnie nadal notowane na giełdzie w Wilnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.