Facebook Google+ Twitter

Jello Biafra ostro sprzeciwia się kandydaturze Donalda Trumpa

Jello Biafra, legendarny frontman Dead Kennedys i spiritus movens niezliczonej ilości innych projektów, daje wyraz otwartej niechęci wobec Donalda Trumpa. Krytykuje kandydata na prezydenta w swoistej autotrawestacji - "Nazi Trump Fuck Off!"

Jello Biafra i Napalm Death, 'Slims' w San Francisco; 6.5.2016r screenshot YT / Fot. screenshot by Pawel Jankowski Jeszcze pod koniec ubiegłego roku, Biafra głośno przemyśliwał nad uwzględnieniem osoby Trumpa w klasyku z repertuaru Dead Kennedys. Obecnie "Nazi Punks Fuck Off!" z wplecionym motywem i nazwiskiem republikańskiego number one, rozbrzmiewa z amerykańskich scen. "Aktualizowana" wersja została wykonana podczas występów Biafry z Napalm Death, jak i pod szyldem The Guantanamo School of Medicine.

Biafra wyłuszczył istotę nowego znaczenia kawałka powstałego jeszcze w 1981 roku: "W dzisiejszych czasach ten utwór jest o Tea Party, nowoczesnym rodzaju białych rasistów, którzy trzymają biały kaptur na dnie szuflady [gra słów, w oryg. top drawer (górna szuflada, półka), również w znaczeniu elit społecznych, warstw wyższych - przyp. aut.] i myślą, że czterysta pięćdziesiąt patyków rocznie [pot. tysięcy - przyp. aut.] na pokrycie łysiny, zatuszuje fakt, że pieprzony rasista wciąż jest pieprzonym rasistą, pieprzonym dupkiem. (...) To jest Trump, tak samo jak Trump-izm i czynienie rasizmu na powrót czymś wypasionym, w tym tkwi problem" - za czym wojowniczy Jello Biafra podkreśla: "Nazi Trump, fuck off!"

Former Dead Kennedys słynie ze swych przemówień, monologów, manifestów. Jednym z przejawów aktywności JB jest "rozgadana" seria video w której daje upust wolnej myśli. W jednym z odcinków "What Would Jello Do?", wyraził się na temat miliardera z zakusami na fotel prezydenta: "Donald Trump jest prawdziwym rasistą. Wystarczy zapytać jego kumpla Davida Duke'a [nacjonalista, antysemita, b. członek Ku Klux Klan, American Nazi Party i in. - przyp. aut.] czy wszystkich tych neo-nazistowskich organizacji wychodzących z lasu, urządzających robocalls [masowa teleusługa z przygotowanym wcześniej nagraniem; pewne jej formy są prawnie zakazane w USA, podobnie w Polsce - przyp. aut.] w różnych stanach, gdzie namawia się do popierania Trumpa. Jeden z głównych ludzi Ku Klux Klanu publicznie opowiedział się za nim. Trump w żaden sposób temu nie odmówił."

Początkowo Jello Biafra skupiał na sobie uwagę, przede wszystkim jako wokalista i autor tekstów punk rockowego zespołu Dead Kennedys. Formacja zawiązała się w 1978 roku w San Francisco. Niedługo później założył własną wytwórnię płytową Alternative Tentacles. Miało to miejsce w 1981 roku, wraz z East Ray Bayem (gitarzysta DK). Ogólnie, Biafra jest reprezentantem poglądów anarchistycznych i swobodnie (acz różnie można to rozumieć) anarchizujących, aktywnie realizujący przedkładane założenia, również w sferze oficjalnej polityki państwowej, m.in. 1978 - kandydat na burmistrza San Francisco, 2000 - kandydat Green Party na prezydenta USA. Od zawsze dużą wagę przykładał do słowa mówionego. W ostatnich latach mniej zaangażowany w twórczość stricte muzyczną, aczkolwiek wciąż udziela się w wielu przedsięwzięciach własnych i innych. Oprócz działalności w Dead Kennedys, m. in.: The Melvins, Lard, 1000 Homo DJs, Tumor Circus, Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine, D.O.A. i wiele innych.


źródło: Blabbermouth

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Biafra nic nie wspomniał o faszystach z Lechistanu?
Zona Clintona reprezentująca interesy lobby "The Holocaust Industry" czy milioner ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.