Facebook Google+ Twitter

Jeny dobre na kredyt hipoteczny

Tani kredyt hipoteczny? Tak, ale nie dla wszystkich. Jeden z banków obecnych na polskim rynku udziela kredytów w jenach, którego oprocentowanie wynosi zaledwie 2,99 proc. rocznie.By jednak go otrzymać,trzeba się zadłużyc na 500tys zł.

 / Fot. http://www.japonia.org.pl/Do tej pory kredyt w japońskiej walucie udzielany był jedynie klientom bankowości prywatnej, obecnie taką ofertę dla wszystkich klientów ma jeden z banków. Roczne oprocentowanie (wraz z marżą) kredytu w jenach wynosi 2,99 proc., czyli o prawie 5 proc. mniej niż w złotówkach. Minimalna kwota kredytu to 500 tys. zł. W związku z tym, że kredyt w jenach wiąże się z ryzykiem kursowym bank umożliwia bezpłatne przewalutowanie kredytu.

Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy Metrobanku:

Od pewnego czasu rozważaliśmy możliwość zaoferowania kredytu w jenach szerszej grupie kredytobiorców. Wcześniej produkt ten był dostępny jedynie dla wybranych klientów bankowości prywatnej w Noble Banku.
Rozważając możliwość zadłużenia się w walucie należy pamiętać, że kredyty walutowe zawsze wiążą się z ryzykiem kursowym i nie inaczej jest z kredytem w jenach.

Ze względu na fakt, że notowania japońskiej waluty są mniej przewidywalne niż np. franka szwajcarskiego (kredyt w jenach nie jest powiązany z notowaniami euro) zdecydowaliśmy, że produkt zaoferujemy klientom mającym lepszą od przeciętnej zdolność kredytową. Stąd z jednej strony ograniczenie, związane z minimalną kwotą kredytu, a z drugiej ze sposobem szacowania możliwości kredytowych. Standardowo, zgodnie z tzw. rekomendacją „S”, która reguluje zasady udzielania kredytów walutowych, klient zainteresowany kredytem w walucie powinien posiadać zdolność do spłaty zadłużenia w kwocie wyższej o 20 proc. niż wnioskowana. W Metrobanku
zdecydowaliśmy się podnieść ten próg do 50 proc. Dzięki temu mamy większą pewność, że kredytobiorca nie będzie mieć problemów ze spłatą zmieniających się rat.***
Sprawdziliśmy w kilku bankach, m.in. w ING Bank Śląski, Kredytu Bank i w BZ WBK. Na razie nie przewidują podobnych rozwiązań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.