Facebook Google+ Twitter

Jeronimo Martins przeniesie centralę? Właściciel Biedronki rozważa przeprowadzkę do Szwajcarii

Właściciele portugalskiej spółki Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka zastanawiają się nad przeniesieniem centrali firmy z Portugalii do Szwajcarii.

 / Fot. By Matpil105 (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsAlexandre Soares dos Santos, były prezes Jeronimo Martins poinformował o możliwości przeniesienia głównej siedziby spółki do Genewy. Powodem takiej decyzji maja być zbyt wysokie podatki w Portugalii i nieudolność sektora bankowego, który nie odpowiada potrzebom przedsiębiorców - podaje serwis Money.pl.

Santos nie pozostawił również suchej nitki na portugalskim rządzie. Podczas konferencji dotyczącej kryzysowi gospodarczemu mówił, że przedsiębiorcy powinni domagać się zwrotu podatków, bo rząd nie potrafił ich wykorzystać. Zdaniem najbogatszego Portugalczyka tamtejszy rząd zniszczył klasę średnią.

Spółki grupy Jeronimo Martins wypracowały 382 mln euro zysku w 2013 r. i zanotowały 6-procentowy wzrost w porównaniu z 2012 r. W bieżącym roku firma zainwestuje 600 mln euro. W Polsce zamierza wybudować 300 sklepów i trzy centra logistyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.