Facebook Google+ Twitter

Jerozolima: Tradycyjna procesja z palmami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 19:23

Ulicami Jerozolimy przeszła tradycyjna procesja z palmami. Uczestniczyli w niej pielgrzymi katoliccy, którzy przyjechali na obchody Wielkiego Tygodnia.

W tym roku jest to czas tym bardziej szczególny, że Wielkanoc w tym samym czasie obchodzą katolicy i prawosławni, a na Wielki Tydzień przypada także żydowska pascha.

Organizowana przez franciszkanów procesja tradycyjnie wyruszyła z Góry Oliwnej, a jej trasa wiodła do Starego Miasta. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Wśród nich byli pielgrzymi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Filipin i z Polski. Procesję otwierali katolicy z Palestyny. Na trasie przemarszu pielgrzymów obserwowali liczni turyści, którzy przyjechali do Jerozolimy na Wielkanoc.

Tegoroczne potrójne święta sprawiły, że Stare Miasto już teraz jest oblegane przez gości. Izraelska policja wzmocniła posterunki w rejonie świętych miejsc takich jak Ściana Płaczu czy Bazylika Bożego Grobu. Zaostrzone środki bezpieczeństwa obowiązują także w całym mieście. Według przedstawicieli policji, każdego dnia na ulicach Jerozolimy pracuje kilkanaście tysięcy policjantów, żołnierzy i przedstawicieli innych służb.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.