Facebook Google+ Twitter

Jerzy Buzek dla Wiadomości24.pl: Pokażmy, że Polskę stać na wiele

Z funkcją przewodniczącego PE wiąże się prawdziwa odpowiedzialność. Jeśli rzeczywiście wygram w jutrzejszym głosowaniu, to musimy pokazać, że nowe kraje UE, w tym Polska, są pełnoprawnymi członkami Unii i stać nas na wiele - mówi Wiadomościom24.pl Jerzy Buzek.

Prof. Jerzy Buzek / Fot. Paweł KiliańskiProfesor Jerzy Buzek pojawił się dziś na uroczystości z okazji 30. rocznicy powszechnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Po jej zakończeniu udzielił Wiadomościom24.pl krótkiego wywiadu.

Były premier jest dumny z faktu, że został polskim kandydatem na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. - Mam szansę zostać szefem Parlamentu Europejskiego. To jest dla mnie naprawdę bardzo dużo. To zasługa wyborców z województwa śląskiego, chciałbym to szczególnie podkreślić - mówi Jerzy Buzek.

Zapytany o odczucia, jakie towarzyszącą mu na dzień przed wyłonieniem przewodniczącego PE, profesor Buzek stwierdził: - Towarzyszy mi wielkie napięcie. Z funkcją przewodniczącego PE wiąże się prawdziwa odpowiedzialność. Jeśli rzeczywiście wygram w jutrzejszym głosowaniu, to musimy pokazać, że nowe kraje UE, w tym Polska, są pełnoprawnymi członkami Unii i stać nas na wiele.

Po chwili dodał: - Powinniśmy rozmawiać z naszymi partnerami z Zachodu, którzy są znacznie dojrzalsi i bardziej doświadczeni. Możemy także proponować im nasze dobre pomysły i rozwiązania. Wierzę głęboko w taką współpracę.

Ceremonia z okazji 30 rocznicy powszechnych wyborów do Parlamentu Europejskiego / Fot. Paweł KiliańskiNa koniec rozmowy, Jerzy Buzek powiedział kilka słów specjalnie do Ślązaków: - Mogę powiedzieć moim wyborcom ze Śląska tylko tyle, że dla mnie tak wysoki wynik wyborczy z mojego regionu, to wielkie zobowiązanie na przyszłość i postaram się z tego zobowiązania wywiązać. Wydaję mi się, że przez pięć ostatnich lat udało mi się dotrzymywać słowa, bo rzeczywiście ciężko pracowałem i udało się rozwiązać parę problemów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

To co zobaczyłem na zdjęciu i przeczytałem pod nim, może tylko cieszyć. Taki młody. A taki dojrzały. No i brawo. Trzymam kciuki, za Twój dalszy rozwój. (Jeśli będziecie zdegustowani moim wpisem, że taki stary a wcina się do młodego towarzystwa, to przepraszam. Ale co mam zrobić, jak zobaczę coś co mnie cieszy - nic nie mówić?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nagrodę tygodnia masz jak w banku:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wywiadu z jedną z najważniejszych osób w Europie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pawle, tak trzymaj! I zaskocz nas nie raz :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje, naprawdę super!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech tam pan profesor dba o nasze polskie interesy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje, Paweł! O wywiad z Buzkiem, choćby krótki, z pewnością nie tak łatwo, więc respect, że Ci się udało. Kto będzie następny - może Barack Obama? ;)

A propos samego Buzka, to wszystko pięknie, tyle że... ponoć kilka dni temu, udzielając wywiadu stacji Euronews, mówił po polsku i musiał korzystać z pomocy tłumacza. Sam tego wywiadu nie widziałem, ale słyszałem, że tak właśnie było. Trochę jestem zawiedziony, nie wnikałem dotąd w znajomość języków Buzka, ale sądziłem, że ma przynajmniej opanowany angielski w stopniu komunikatywnym. Jeśli jednak nie, to trochę nieciekawie rokuje to na przyszłość nowego przewodniczącego PE...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.