Facebook Google+ Twitter

Jerzy Buzek jest już niemal pewnym szefem Europarlamentu

Po wczorajszym wycofaniu się Mario Mauro z wyścigu do fotela szefa Europarlamentu, szanse Jerzego Buzka na fotel przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wzrosły.

 / Fot. Olivier Hoslet PAP/EPAJak donosi Rzeczpospolita Mario Mauro ma wycofać swoją kandydaturę w niedzielę ok. godz. 18.30. Pół godziny później rezygnację skomentuje chadecka Europejska partia Ludowa, o której nominację ubiegają się Mauro i Buzek.

W ramach rekompensaty dla delegacji włoskiej w Europejskiej Partii Ludowej, najprawdopodobniej Mauro ma przypaść stanowisko przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych PE.

TVN24 przypomina, że rezygnacja głównego kontrkandydata Buzka, Mario Mauro, nastąpiła na dwa dni przed tajnym głosowaniem Europejskiej Partii Ludowej. - To dobra wiadomość - mówił Buzek, ale jednocześnie zaznaczał, że "w demokracji nic nie wiadomo do końca" i warto poczekać do ostatecznego głosowania w Parlamencie Europejskim, które odbędzie się 14 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Nic nowego. Im większe braki chleba, tym większe zapotrzebowanie na igrzyska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 15:01

Buzek na przewodniczącego!
Tusk na prezydenta!
Palikot na premiera!
Piotrowski na spikera w radiu Maryja !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Palikot niech się lepiej rozliczy ze swojej kampanii wyborczej, a co do Piotrowskiego, to jakoś sobie nie wyobrażam, aby miał powiedzieć coś niezgodnego z "linią programową" RM, bo takie są po prostu od lat jego poglądy. Ale mi to nie przeszkadza.

Bardziej niepokoi mnie to w jaki sposób politycy PO i PSL dają sobie związać ręce w Europejskiej Partii Ludowej - zgodnie z dyscypliną partyjną tej zdominowanej przez Niemców frakcji głosowali nawet przeciwko upamiętnieniu wielkiego polskiego bohatera rotmistrza Witolda Pileckiego: link . I za taką potulność (nie tylko zresztą w tej sprawie) Buzek zapewnił sobie poparcie Niemców, co już wcześniej znacznie zbliżyło go do funkcji szefa europarlamentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 12:18

I to wszystko czego dokonał? Wytknął kilka absurdów? WOW. To myślę że Palikot również jest godnym człowiekiem. Prawda jest taka, że został wylansowany przez RM. I ma związane przez to ręce. Jak powie coś nie związanego z ich linią programową straci poparcie. Już nie raz tak było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

300 000 ton cukru rocznie oczywiście.

Jakbyśmy nie potrafili sami wyprodukować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi się jednak podoba to Piotrowskiego "bycie na nie". Nie tylko dla tego, że był jedynym europosłem, który zainteresował się likwidacją Cukrowni Lublin (a warto wspomnieć, że Polka importuje już teraz 300 000 ton cukru) i interweniował w tej sprawie u komisarz Hubner, ale i znajduje i wytyka wiele absurdów w prawie unijnym i zabiega o likwidację tych biurokratycznych absurdów: http://www.piotrowski.org.pl/serwis/absurdy_get.php

Już w pierwszym wystąpieniu w PE prof. Piotrowski wnioskował o likwidację drugiej,zupełnie zbędnej, siedziby Parlamentu w Strasburgu i wygospodarowanie oszczędności dla najbiedniejszych regionów UE. Oczywiście padło to na głuche uszy i unijny establishment nie będzie forsował ludzi z takimi pomysłami na funkcje komisarzy itd.

Prof. Piotrowski nie pełnił co prawda wysokich funkcji państwowych, ale jest członkiem rzeczywistym Komisji Spraw Zagranicznych w Parlamencie Europejskim i członkiem Komisji ds. Rozwoju Regionalnego. Uczestniczy w delegacjach międzyparlamentarnych:

1. ds. kontaktów z Australią i Nową Zelandią, w której pełni funkcję wiceprzewodniczącego;
2. ds. SAARC (Południowo-Azjatyckie Stowarzyszenie na Rzecz Współpracy Regionalnej);
3. ds. reformy ONZ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 11:39

Jakieś osiągnięcia pana Piotrowskiego poza współpracą z Rydzykiem? I byciem na NIE? Niech najpierw stanie przed trudnymi wyborami i ryzykiem władzy - wtedy można powiedzieć czy jest człowiekiem godnym czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Olechowski - agent, który jednak miał odwagę się przyznać

Rosati - członek rady nadzorczej FOZZ w okresie gdy wybuchła słynna afera, który do dzisiaj nie czuje się zobowiązany wytłumaczyć, w jakim trybie sprawował nadzór nad funduszem

Cimoszewicz - postkomunistyczny aparatczyk, który w 1995 r. wraz z Michnikiem ogłosił apel o "zapomnienie i przebaczenie"

Ja nie kibicuję żadnemu z tych panów - wolałbym, żeby na najwyższe stanowiska forsowano bardziej godnych ludzi, jak np. prof. Piotrowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

nikt z nas nie jest doskonały każdy się uczy Pan Buzek też miał trudne chwile ale nauka nie poszła w las - byle więcej takich ludzi kolejni do zagospodarowania to Olechowski , Rosati może Cimoszewicz zobaczymy jak będzie , na razie cieszmy się z tego co mamy

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.07.2009 10:35

Jak najbardziej jest się z czego cieszyć. Najlepsze rządy jak do tej pory w Polsce i najbardziej niezrozumiane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.