Facebook Google+ Twitter

"Jerzy Buzek ma duże szanse na fotel szefa europarlamentu"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-08 15:25

Polska będzie miał mocną pozycję w nowym Parlamencie Europejskim - ocenia Radosław Kołatek z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Zdaniem politologa, Jerzy Buzek ma duże szanse na fotel szefa europarlamentu, ale kluczowe znaczenie mają tutaj ostateczne wyniki wyborów z Włoch. To właśnie włoski deputowany Mario Mauro będzie bowiem rywalem Jerzego Buzka. Ważny będzie też wynik, jaki osiągnie w Polsce PiS i czy ta partia, zgodnie z deklaracjami, poprze kandydaturę Buzka.

Radosław Kołatek uważa, że siłą Polski w Parlamencie Europejskim będą przede wszystkim miejsca, jakie uzyskała Platforma Obywatelska i pozycja PO w ramach koalicji chadeków. "Siła Platformy może przełożyć się na realizację polskich interesów. Nie wiemy natomiast, jak będzie wyglądać funkcjonowanie nowej formacji politycznej, którą mają stworzyć PiS, brytyjscy torysi i Mirek Topolanek" - ocenia Kołatek w rozmowie z Polskim Radiem.

Według wstępnych wyników, wybory do europarlamentu wygrały aprtie chadeckie, a porażkę ponieśli socjaliści. Frekwencja wyniosła zaledwie 43 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.