Facebook Google+ Twitter

Jerzy Buzek na szefa Parlamentu Europejskiego?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 07:23

Wraz ze zbliżaniem się eurowyborów (7 czerwca) pojawia się coraz więcej spekulacji dotyczących kandydatury Jerzego Buzka na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Sam zainteresowany powiedział IAR, że jego kandydatura zależy od wyniku wyborów w skali europejskiej. W jego opinii frakcja, która zgromadzi najwięcej deputowanych, będzie proponowała kandydatów. Jerzy Buzek zachęca do udziału w wyborach, podkreślając że im większa frekwencja, tym polscy reprezentanci będą mieli większą siłę głosu w Strasburgu i Brukseli.

Eurodeputowany Jerzy Buzek zaapelował do mediów, by jak najwięcej informowały o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem, ważne jest, na kogo obywatele zagłosują, lecz bardziej istotne jest pójście do urn wyborczych 7 czerwca. Były premier powiedział, że obywatele w ten sposób wpłyną na kreowanie unijnej polityki i pokażą swoje zainteresowanie pracami Wspólnoty.

Zdaniem Jerzego Buzka, by Unia liczyła się z opiniami polskich europarlamentarzystów, potrzebna jest wysoka frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W opinii byłego premiera, to da nam silny mandat do współrządzenia Europą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.