Facebook Google+ Twitter

Jerzy Buzek wita nowego prezydenta Niemiec w PE

Nowy prezydent Niemiec, Christian Wulff, w swojej pierwszej zagranicznej wizycie po zaprzysiężeniu odwiedził Parlament Europejski, gdzie przywitał go przewodniczący Jerzy Buzek.

Prezydent Niemiec, Christian Wullf / Fot. Paweł Kiliański Nowy prezydent Niemiec został wybrany przez Zgromadzenie Narodowe w minioną środę (30 czerwca), a dwa dni później zaprzysiężono go w obecności dwóch izb niemieckiego parlamentu: Bundestagu i Bundesratu. Wówczas nowo wybrany gospodarz kraju obiecał, że pierwszymi jego delegacjami zagranicznymi, będą wizyty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu oraz Brukseli, a także wyjazdy do stolic krajów sąsiadujących z Niemcami - Paryża i Warszawy.

Jerzy Buzek wita nowego prezydenta Niemiec, Christiana Wulffa / Fot. Paweł KiliańskiChristian Wulff słowa dotrzymał i tydzień po wyborze na funkcję prezydenta RFN, pojawił się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, gdzie oczywiście powitał go gospodarz PE, Jerzy Buzek. Obaj panowie wymienili się serdecznymi uściskami dłoni oraz kilkoma komplementami. Po oficjalnych przywitaniu Wulff podszedł do publiczności niemieckiej, która w tym czasie przebywała na wycieczce w parlamencie i przyjął od nich gratulacje i wymienił kilka zdań. Po chwili do dyskusji przyłączył się Jerzy Buzek, który powiedział "Christian Wullf będzie bardzo dobrym prezydentem"Jerzy Buzek oprowadza prezydenta po parlamencie / Fot. Paweł Kiliański i poklepał go po ramieniu, wzbudzając gromkie brawa niemieckiej publiczności.

Po serdecznym przywitaniu, obaj panowie udali się na obiad w bardzo wąskim gronie, żeby móc w spokoju się poznać i porozmawiać. Następnie przewodniczący Parlamentu Europejskiego oprowadzi Christiana Wulffa po jego wnętrzu i pokaże mu najciekawsze miejsca. Warto powiedzieć, że prezydent Niemiec nie ma wielkiego wpływu na politykę swojego kraju i jego rola sprowadza się głównie do funkcji reprezentatywnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też tak myślę.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powinieneś zostać oficjalnym korespondentem z PE :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.