Facebook Google+ Twitter

Jerzy Buzek zaprosi Benedykta XVI do europarlamntu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-13 20:16

Jerzy Buzek zapowiedział, że w najbliższym czasie zaprosi Benedykta XVI do Parlamentu Europejskiego. Przewodniczący Parlamentu nie ukrywa, że w swej pracy w Strasburgu będzie kierował się wartościami chrześcijańskimi. Były premier wypowiedział się na ten temat w Radiu Watykańskim i powrócił do tej sprawy w rozmowie z Polskim Radiem.

W rozmowie z papieską rozgłośnią Jerzy Buzek otwarcie oświadczył, że jest chrześcijaninem i człowiekiem głęboko wierzącym. Dodał, że na stanowisku przewodniczącego europarlamentu postara się udowodnić, że można być człowiekiem współczesnym, a jednocześnie chrześcijaninem i strażnikiem wartości. Na pytanie Polskiego Radia, jak zamierza to uczynić, były premier odpowiedział: „Trzeba od czasu do czasu przypominać o tych wartościach. Trzeba mówić, że się jest chrześcijaninem. Trzeba powoływać się, a nawet cytować wypowiedzi, które wskazują na to, że nam ten świat wartości jest bliski".

Jerzy Buzek dodał, że należy oddzielić wyraźnie sprawy religii i wiary od polityki.- Jeśli się powołujemy na świat wartości chrześcijańskich, to nie znaczy, że należy z tego robić politykę - powiedział. Dodał, że groziłoby to podkopywaniem wagi tych wartości.

Jerzy Buzek wziął w Rzymie udział w spotkaniu przewodniczących parlamentów krajów G8, które uznał za bardzo udane.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.