Facebook Google+ Twitter

Jerzy Granowski kolejną stacją w "Pociągu do Poezji"

Z pewnością warto poświęcić niedzielny wieczór na twórczość Jerzego Granowskiego, która będzie prezentowana w czasie cotygodniowej audycji poetyckiej "Siła emocji - spotkanie z poezją" w Radiu Judo, która jest rzeczonym "Pociągiem do Poezji".

Plakat promujący audycję poetycką w Radiu Judo. / Fot. MorfeuszW czasie niedzielnej audycji, która rozpocznie się o godz. 20, będzie można samemu przekonać się jak barwna, pięknie przystrojona i wypełniona różnorakimi pasji jest to "stacja".

Jerzy Granowski urodził się w Bochni, obecnie mieszka w Katowicach. Oprócz tego, że jest poetą, można powiedzieć również o nim, że jest dziennikarzem (pisze m.in. w serwisie Wiadomości24.pl), fotografem, rzeźbiarzem, grafikiem, projektantem graficznym.

W 1981 r. ukończył Politechnikę Śląską zdobywając tytuł inż. transportu kolejowego, natomiast w 1993 r. został mgr dziennikarstwa i nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Publikował w wielu antologiach - ostatnio m.in. w antologii Grupy Poetyckiej "Wars" - gdzie opublikował pięć wierszy oraz cztery zdjęcia. Należy przy tej publikacji nadmienić, że jej okładka również jest autorstwa Jerzego Granowskiego.

Jest również autorem słuchowisk. Za "Za pieniądze nawet do piekła" w 1983 r. otrzymał nagrodę główną Polskiego Radia Katowice. Rok później to samo wyróżnienie za "Decyzje".

Poza poezją, swój czas poświęca także na rzeźbę (w korze), malarstwo olejne, kolekcję odznaki firmowych.

Również twórczość muzyczna jest mu bliska. Swego czasu był założycielem zespołów, komponował, pisał teksty i grywał na gitarze.

Audycję poetycką będzie można odsłuchać bezpośrednio ze strony Radia Judo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.