Facebook Google+ Twitter

Jerzy Hoffman honorowym patronem Quest Europe w Zielonej Górze

Wybitny reżyser Jerzy Hoffman wyznał, że oczarowany ideą Festiwalu Quest Europe objął nad nim honorowy patronat. Stąd jego obecność w zborze w Letnicy pod Zieloną Górą, 21 lipca 2012. I mowa, która na długo zapadnie w pamięci.

Jerzy Hoffman w Letnicy pod Zieloną Górą. 21 lipca 2012. / Fot. Jolanta Paczkowska80-letni reżyser nie pozwolił na prowadzenie spotkania według z góry obmyślonego scenariusza, nie dał się grzecznie posadzić na krzesełku. Wyszedł do ludzi. I pytał. Podchodził z mikrofonem do ludzi, którzy chcieli się czegoś dowiedzieć. Zapytany o przyszłość kina bez kapryśnych gwiazd, w kontekście filmów kręconych z wykorzystaniem animacji komputerowych, odparł, że nie chciałby dożyć czasów, w których jedynie takie kino będzie miało rację bytu.

Więcej zdjęć zobaczysz TUTAJ

Opowiadał o stresującym fachu reżysera, o trudnościach, jakie musi pokonywać. Że ma wszystkich i wszystko przeciwko sobie, od pogody zaczynając... Zdradzał też tajemnice sukcesu pracy z ludźmi. Trzeba o nich dbać. O wszystkich, bez wyjątku. Nikt nie może czuć się źle, niedoceniony, niepotrzebny. Bo nie będzie dobrze pracował. Wydawałoby się banalnie proste, prawda?

Jerzy Hoffman zapytany o plany filmowe zdradził, że jeśli tylko znajdzie się odpowiedni tekst i finanse...

Dał dobrą darmową lekcję i tylko od słuchaczy zależy, jaki zrobią z niej użytek.

To nie było jedynie spotkanie ze znanym i cenionym reżyserem. Nie wiadomo, na ile przyczyniło się do tego wnętrze zabytkowego zboru, ale w pewnym momencie Jerzy Hoffman zaczął prowadzić dość emocjonalny monolog. Powiedziałabym... kazanie.

Mówił o swoim pokoleniu, które jako ostatnie czytało, bo chciało, a nie musiało.
O współczesnych mediach, które na ogół nie interesują się sukcesami ludzi, bombardując tylko nieszczęściami. Że w mniej lub bardziej kolorowych czasopismach celebrytki chwalą się, którego mają męża, bądź z kim śpią. Że słowo OJCZYZNA nie ma już dziś odpowiedniej wartości, jest pustym słowem. Larum!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dużo jest prawdy w wypowiedzi Pana reż Hoffmana, np że trzeba dbać o ludzi z którymi się współpracuje. Ale, i pewne zgorzknienia...czasu się nie zatrzyma! i, nie wszystkie wiadomości - które wzbogacają dzisiaj Internet, były udostępniane w książkach lat 70 -tych! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziękuję za relację. Gawędy Jerzego Hoffmana rzeczywiście są ujmujące. Nauki warto zastosować nie tylko w przemyśle filmowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.