Facebook Google+ Twitter

Jerzy i Maciej Stuhrowie na premierze „Mistyfikacji”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-26 17:38

Wczoraj w warszawskim kinie Luna odbyła się uroczysta premiera „Mistyfikacji”. Głośny film o pasji, miłości i tajemniczej śmierci Witkacego już dziś w kinach!

 / Fot. Materiały promocyjneW uroczystości wzięli udział odtwórcy głównych ról - Jerzy i Maciej Stuhrowie oraz Ewa Błaszczyk, a także reżyser filmu - Jacek Koprowicz. Gościem honorowym był Maciej Witkiewicz - kuzyn Stanisława Ignacego Witkiewicza, którego w filmie „Mistyfikacja” zagrał Olgierd Łukaszewicz.

„Mistyfikacja” to opowieść o pasji i szaleństwie, miłości i kłamstwie, perwersji i rozkoszy przekraczania granic poznania. Akcja filmu zaczyna się, kiedy wydalony z uczelni tuż przed obroną pracy magisterskiej Łazowski, wpada na sensacyjny trop, który może zmienić oblicze historii. Z jego dochodzenia wynika, że Witkacy nie popełnił samobójstwa w 1939 roku. Rzeczywistość podsuwa kolejne dowody zadziwiającej mistyfikacji.

Kochanka Witkacego przynosi do Desy swoje nieznane portrety, jedna z jego dawnych kobiet przechowuje kartki, które dostała od artysty już po jego rzekomej śmierci. Wszystko wskazuje na to, że wielki mistrz, prowokator i skandalista wciąż żyje. Z lubością pije swoje ukochane piwo, podgląda młode dziewczęta, wydaje kobietom perwersyjne rozkazy i uprawia najpiękniejszą ze sztuk - kłamstwo i wszelkie jego odmiany - na dudka-wystrychizm, kłamizm, neo-naciągizm, fałszyzm, nabieryzm i w pole-wyprowadzizm…

„Mistyfikacja” - od dziś w kinach w dystrybucji Syrena Films.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.