67 miejsce

Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału turnieju w Rzymie

16 maja 2013 r po 2 godzinnym meczu w Rzymskim turnieju z cyklu ATP - nasz najlepszy tenisista Jerzy Janowicz wygrał z Richardem Gasquetem (9) w trzech setach: 3:6, 7:6, 6:4 W ćwierćfinale spotka się z Rogerem Federerem (ATP 3)

Foto Jerzy Janowicz kwiecień 2013 r / Fot. WikipediaW czwartek 16 maja 2013 r. ok godz 21:43 (wg polskiego czasu), po dwugodzinnym zaciętym i wyrównanym meczu, w Rzymskim turnieju cyklu ATP (pula nagród 3,2 mln dolarów) - nasz aktualnie najlepszy tenisista Jerzy Janowicz (ATP 24) wygrał z kolejnym francuskim tenisistą Richardem Gasquetem (9 ATP) w trzech setach: 3:6, 7:6, 6:4.
Po kłopotach w przegranym pierwszym secie - rozgrzany i wyluzowany już Polak w drugim secie zaskoczył reprezentanta Francji swoim atomowym serwisem i prowadzeniem po przełamaniu 3:1. Później po przejściowym kryzysie - kiedy dał pograć faworytowi - odżył w końcówce seta i wygrał zdecydowanie tiebreak 7:2. Trzeci set Jerzy już właściwie kontrolował w całości - nie pozwolił Gasquetowi ani na chwilę na odrobienie początkowych strat.
Jerzy Janowicz po raz drugi w swojej dotychczasowej sportowej karierze zagra w ćwierćfinale turnieju Masters i spotka się w piątek 17 maja 2013 r ok godz. 21 z doświadczonym byłym liderem rankingu ATP - szwajcarskim mistrzem wszech-czasów: Rogerem Federerem (aktualnie trzecim w tabeli ATP) - będzie to pierwszy w jego karierze mecz z tenisistą z Polski.