Jerzy Janowicz pokonał Andy'ego Murraya!

Najlepszy polski tenisista Jerzy Janowicz sensacyjnie pokonał w trzech setach Szkota Andy'ego Murraya w III rundzie tenisowego turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu i awansował do ćwierćfinału. To największy sukces w karierze Polaka.

/ Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDONJerzy Janowicz robi furorę w Paryżu, we wcześniejszych rundach niespodziewanie pokonał wyżej od siebie notowanych Niemca Kolscheibera i świetnego Chorwata Marina Cilica, a więc graczy z pierwszej "20" rankingu ATP.

W III rundzie przyszło mu się jednak zmierzyć z najlepszym tenisistą świata (choć w rankingu jest dopiero trzeci), a więc mistrzem olimpijskim z Londynu i zwycięzcą ostatniego wielkoszlemowego turnieju w tym roku - wrześniowego US Open Andym Murrayem.

Wydawało się, że popularny Jerzyk jest bez szans, ale już pierwszy set pokazał, że Polak się nie podda, przegrał 5:7, lecz zapowiadało to świetną walkę w kolejnych setach. Drugi set to gem za gem, aż do stanu 5:4 i 40:30 dla Szkota, kiedy to Murray miał piłkę meczową. Janowicz jednak nie dość, że tę piłkę obronił, to jeszcze przełamał Andy'ego i ostatecznie wygrał seta 7:6 po wygranym do 4 tie-breaku.

Trzeci set to już zdecydowana dominacja Polaka i po zaledwie 25 minutach "niszczy" na korcie Szkota, który wyraźnie spuścił z tonu, wygrywając 6:2 i cały mecz sensacyjnie kończy się 2:1 w setach dla Janowicza! W ćwierćfinale rywalem Polaka będzie zwycięzca meczu Juan Monaco - Janko Tipsarević, a więc wydaje się, że obaj są w zasięgu ręki Janowicza.

Czytaj: Janowicz przegrał z własnymi błędami w finale ATP Masters

Janowicz w spotkaniu z Murrayem świetnie wykorzystywał swój największy atut, a więc serwis, do tego znakomicie grał forehandem wzdłuż linii i udowodnił, iż drzemie w nim olbrzymi potencjał, dając nam nadzieje że przyszły sezon będzie nas cieszył nie tylko sukcesami Agnieszki Radwańskiej, ale także coraz śmielej do światowej czołówki wkraczać będzie Jerzyk. Na razie w rankingu ATP jest dopiero w 6. dziesiątce.