Facebook Google+ Twitter

Jerzy Jeszke ponownie gra u Romana Polańskiego!

Bez fanfar i medialnego szumu. A nie co dzień zdarza się, żeby polski aktor występował z sukcesami poza Polską i to u samego u Romana Polańskiego.

Jerzy Jeszke przed Theater des Westens w Berlinie. / Fot. TrajdosJerzy Jeszke - aktor i wokalista, który od ponad trzydziestu pięciu lat występuje na scenie, ponownie gra w Tańcu Wampirów w reżyserii Romana Polańskiego w Theater des Westens w Berlinie (produkcja Stage Entertainment). To musical na kanwie filmu "Nieustraszeni pogromcy wampirów" z 1967 roku.

Do głównej roli Chagala, żydowskiego karczmarza, Jeszke wygrał światowy casting w Wiedniu w 1997 roku. W tym samym czasie występował w Les Miserables i The Phantom of the Opera, po wygranych castingach zorganizowanych przez guru światowego musicalu Camerona Mackintosha w Londynie oraz na Broadwayu. Wtedy nie udało się producentom dojść do porozumienia i Jeszke dalej grał Jeana Valjeana oraz Phantoma.

Natomiast po gościnnym występie Jeszke w Teatrze Roma w Miss Saigon w 2002 roku, Roman Polański zaproponował mu występ w jego nowej produkcji w Hamburgu. Jak powiedział Polański - ma nosa do obsadzania aktorów. Współpraca tych dwóch artystów trwa już ponad dziesięć lat. Przez ten czas Jeszke interpretował rolę Chagala dwa tysiące razy. Na jego prośbę, reżyser Roman Polański wplótł polskie wątki do spektaklu, np/ Idźcie do diabła.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kryniczanin
  • kryniczanin
  • 22.08.2012 11:01

on przynajmniej zrobił karierę za granicą w przeciwieństwie do innych lansowanych pseudo gwiazd i gwiazdeczek

Komentarz został ukrytyrozwiń
marta
  • marta
  • 21.08.2012 00:31

Znani - nam nieznani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.