Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13332 miejsce

Jerzy Miller: Piloci na pewno nie chcieli lądować w Smoleńsku

"Pewne jest, że piloci nie chcieli lądować. Z odczytu taśmy, na której były rozmowy wewnątrz kabiny rejestrowane, wynika jednoznacznie, że zarówno dowódca załogi, jak i drugi pilot wydali rozkaz: odchodzimy na drugi krąg" - mówił dziś Jerzy Miller w Polskim Radio.

 / Fot. PAP"Z odczytu taśmy, na której były rozmowy wewnątrz kabiny rejestrowane, wynika jednoznacznie, że zarówno dowódca załogi, jak i drugi pilot wydali rozkaz: odchodzimy na drugi krąg" - mówił dziś w wywiadzie dla Polskiego Radia Jerzy Miller.

Niestety, zwłoka pomiędzy wydaniem decyzji a rozpoczęciem wznoszenia samolotu była zbyt długa. Kluczowe 5 sekund. Miller podkreślił, że gdyby samolot udało się podnieść wcześniej, to nie doszłoby do zderzenia z brzozą, która powodując zniszczenie lewego skrzydła spowodowała niesterowność samolotu. "W konsekwencji, mimo że nadal się wznosił, jednak się zderzył z ziemią" - zwrócił uwagę Miller.

Sondaż Homo Homini: Raport Millera nie przekonał co drugiego Polaka

W rozmowie z Polskim Radiem, Miller mówił też o decyzjach, które noszą znamiona uchybień. "Piloci chcieli na własne oczy zobaczyć, czy na wysokości 100 metrów, do której mogli bezpiecznie obniżyć tor lotu samolotu, zobaczą teren, czy też nie zobaczą. Nie zobaczyli i podjęli decyzję". Minister MSWiA mówił też o zbyt późno podjętej decyzji o obniżaniu toru lotu. Zamiast 10 km przed progiem lotniska, rozpoczęto ją 3 km później, gdy tor lotu był bardziej stromy i większa prędkość opadania. To istotne, bo jak mówił Miller "kiedy się chce odejść na drugi krąg, bo trzeba więcej jak gdyby wyhamować, żeby zacząć się znowu wznosić. I to była druga przyczyna, która się nałożyła na tę pierwszą".

Wg Macierewicza, raport Millera pełen jest fałszerstw

Zawiodła też asekuracja obsługi naziemnej lotniska. Komunikaty z wieży co prawda padały, ale były uspokajające, a nie alarmujące.

Panie ministrze, czy spodziewa się jakiejś i jakiej reakcji ze strony Rosji?

Minister Miller przyznał, że spodziewa się dyskusji z rosyjskimi ekspertami na temat ustaleń jego komisji i jak mówi "nie po to, żeby powiedzieć: zrobiliście błąd w swojej analizie, tylko po to, żeby uzupełnić swoją wiedzę".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

zx
 • zx
 • 05.10.2011 00:04

WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...
Amerykanie o Kaczyńskim: "wybitny intelekt o twardych poglądach"..

Komentarz został ukrytyrozwiń
jura
 • jura
 • 31.07.2011 14:43

my narod jest osiol

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 31.07.2011 08:42

marek sionkowski Dzisiaj 08:17
proszę mi wybaczyć stwierdzenie, ALE "Ameryki pan, panie marek sionkowski Dzisiaj nie odkrył"
to co pan pisze to oczywista oczywistość. i to od dawien dawna.
rzecz polega na tym, aby przy okazji zarabiania kasy również zarobili coś dla większości Narodu.
a np podatki 3x15 lansowane przez PO to nie tylko nabijanie kasy sobie ale też kilku kolesiom - sponsorom Platformy. bieda narodu powinna maleć, tak jak przy Prawie i Sprawiedliwości a nie wzrastać jak przy PO
powinien pan włączyć się do walki o uczciwość i dobrobyt(osiągany nawet małymi krokami) ma nie ją dezawuować.
w ten sposób pomagasz pan tym, którzy spod znaku MORDO TY MOJA rozkradają pracę mrówek-patriotów.
ZAPRASZAM

Komentarz został ukrytyrozwiń
marek sionkowski
 • marek sionkowski
 • 31.07.2011 08:17

szanowni państwo przeczytałem artykuł i Wasze komentarze, niczym się nie różnią w języku od języka tak przez Was krytykowanych polityków idziecie ramie w ramie z nimi i tak samo kalacie swą postawą imię tego kraju jak oni. Im przyświeca cel - zarobić na sprawowaniu władzy jak największą kasę, bo w tych działaniach nie chodzi o dobro polski tylko o napchanie portfela. W tym kraju patriotami są tylko szarzy mali Polacy, jak mrówki wypracowujące dobrobyt tego kraju, który nonszalancko jest trwoniony przez elity bez względu na ich przekonania, czy też kolor to smutne

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 31.07.2011 08:11

tak tak Narodzie.
zastanawiam się skąd PO bierze takich Panów Winków?

toż to przy takich nawiedzonych gdybaczach
ociec rydzyk jawi się jako realista twardo stąpający po źródłach geotermalnych

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 31.07.2011 08:05

Grzegorz Wink Dzisiaj 01:03
pierdu pierdu, gdyby...lwyby.

GDYBANIE to ulubione zajęcie nawiedzonych.
przy gdybaniu wiedza jest przeszkodą, fantazja jest pomocą

pana wpis panie wink " Gdyby te partie .... też działy by się cyrki ..... Rząd PiS ogłosił by ... uznane by było za niepotrzebne..." koniec cytatu.

to z fusów panie wink czy z Tarota.
A SKORO TAK TO PROSZĘ O INFORMACJĘ.
"co by było gdyby babcia miała wąsy?"
możesz pan użyć nawet różdżki i wahadełka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Franek - nieszczęściem naszego kraju jest to, że mamy do wybory rybki bardziej i mniej popsute. Ludzie popierają te które jeszcze mają jaką taką prezencję zamiast popierać główki co już śmierdzą na kilometr... (Z przyczyn oczywistych).
Niestety nie ma się co oszukiwać. Gdyby te partie aktualnie były na odwrotnych pozycjach, to po katastrofie samolotu z analogicznym składem pasażerów też działy by się cyrki tylko że inne. Rząd PiS ogłosił by że pełniący przez przypadek tę funkcję prezydent spotkał się ze sprawiedliwą karą boską i jakiekolwiek dochodzenie w związku z tym uznane by było za niepotrzebne...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Franek
 • Franek
 • 31.07.2011 00:35

Kiedy czyta się komentarze, można odnieść wrażenie, że Polacy (z małymi wyjątkami) są (przepraszam za dosadność) idiotami. Mowa jest o największej tragedii w dziejach powojennej Polski, tragedii, której wyjaśnianie było od pierwszego dnia i jest nadal mozaiką kłamstw, manipulacji, niszczenia dowodów, medialnych wrzutek, kalania pamięci ofiar, poniżania ich rodzin słowem czegoś, co w normalnym europejskim kraju nie mogłoby mieć miejsca. A komentujący - zamiast wymagać od władz powagi i trzymania minimum standardów - wolą przyjmować postawę cynicznych przygłupów, zainteresowanych w dopiekaniu Kaczyńskiemu i PiSowi. Przecież to samo będzie z wami i waszymi rodzinami, kiedy wam się coś przytrafi!!! Czy tak trudno to zrozumieć, że ryba psuje się od głowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 30.07.2011 21:22

http://www.nie.com.pl/art24347.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
wodnik
 • wodnik
 • 30.07.2011 18:40

@ Robotnik- O ile się nie mylę to cząstki - bym , -byś itp pisze się łącznie z osobowymi formami czasownika. Sądzę, że coś ci się poputało w łepetynie, poseł Girzyński mieszka w Toruniu. Chyba nie tylko w PiS są kapuściane głąby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.