Facebook Google+ Twitter

Jerzy Owsiak Honorowym Obywatelem Warszawy za zasługi dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

22 października Jerzy Owsiak został Honorowym Obywatelem Warszawy. Akt wyróżnienia odebrał z rąk prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i przewodniczącej rady miasta Ewy Malinowskiej-Grupińskiej.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJerzy Owsiak, współzałożyciel i prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został honorowym obywatelem Warszawy.

"Jerzy Owsiak to "spiritus movens" WOŚP, jednej z największych akcji charytatywnych w Europie, która nieprzerwanie gra dla nas od 21 lat. A pierwsze dary trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka, czyli do szpitala, który znajduje się w Warszawie" - mówiła prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewcz-Waltz, która wręczyła Owsiakowi wyróżnienie.

Kraków 11. miastem świata. Stolica Małopolski wyróżniona przez czytelników "Conde Nast Traveler"Malinowska-Grupińska podkreśliła, że "dotychczasowa lista darów dla warszawskich instytucji obejmuje 12 stron maszynopisu i znajduje się w uzasadnieniu przyznania panu Owsiakowi tytułu honorowego obywatela Warszawy" - informuje wyborcza.pl za PAP.

Jerzy Owsiak przyznał, że z Warszawą jest szczególnie związany: "w Warszawie jestem totalnie zakochany, ponieważ widzę, jak dużo to miasto ma do zrobienia (...); utrzymajmy ten niesamowity rozkwit miasta, energię ludzi, utrzymajmy to, że w centrum miasta jest kolorowa tęcza, która jest symbolem nadziei". Poinformował również, że zbliżający się finał WOŚP będzie miał (w symbolu) właśnie tęczę.

Owsiak, jako honorowy obywatel stolicy ma prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, a także może uczestniczyć m.in. w sesjach rady miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.