Facebook Google+ Twitter

Jerzy Paja: Dobroczynność doceniana. Biznesmen z ludzką twarzą

Współautorzy: Barbara Podgórska

Gdyby Ruda Śląska podjęła akcję promocyjną „Twarze Miasta”, Jerzy Paja z pewnością znalazłby się na czele listy przedsiębiorców z ludzkim obliczem. Jest żywym dowodem na to, co modnie nazywa się obecnie społeczną wrażliwością biznesu

 / Fot. Adam K. PodgórskiNapisał do mnie nieoczekiwanie halembianin, Adam Polak: - Mamy w Rudzie, tu na Halembie niekonwencjonalnego przedsiębiorcę, który pamięta o prostej zasadzie, że dla siebie można najwięcej zrobić, robiąc wiele dla innych. Mam na myśli Pana Jerzego Paję. W zeszłym tygodniu został po wielomiesięcznych kwalifikacjach wybrany Ambasadorem Firm Rodzinnych na Śląsku. Myślę, że być może warto wspomnieć o tym w Pana artykule. Należy dostrzegać tych, którzy nie oglądając sie na innych, nie tylko robią swoją dobrą robotę, ale wyciągają rękę do potrzebujących.

 / Fot. Adam K. PodgórskiPodłechtany mile w swej dziennikarskiej próżności zatelefonowałem niezwłocznie do Jerzego Paji, i zaraz potem pojechałem. Pan Jerzy prowadzi wraz z żoną Marią, zakład blacharsko-lakierniczy. Nie znalem go dotąd osobiście, bo zupełnie nie dbam, o własny samochód, do tego stopnia, że gdy kiedyś podjechałam na myjnię, "gościu" zagroził, że opublikuje zdjęcie mojej thalii w internecie, z apelem aby go nigdzie nie przyjmować. Natomiast mnóstwo dobrego o Jerzym Paji słyszałem. Gdyby miasto podjęło akcję promocyjną „Twarze Rudy Śląskiej”, Jerzy Paja z pewnością znalazłby się na czele listy przedsiębiorców z ludzka twarzą. Jest żywym dowodem na to, co modnie nazywa sie obecnie „społeczna wrażliwością biznesu”.

Zastałem Jerzego Paję, gdy chodził po wzorcowo urządzonym i wyposażonym zakładzie i zbierał jakieś rzucone przypadkowo papierki. - Pracownicy są od roboty – uśmiechnął się. - Pracują na pomyślność firmy!

Swą firmę, świadczącą kompleksowe usługi motoryzacyjne prowadzi od lat 30. Nieustannie zabiega o jej rozwój i renomę. Wprowadza nowoczesne technologie, zalicza ważne szkolenia,  / Fot. Adam K. Podgórskiodwiedza międzynarodowe i krajowe targi, zdobywa liczące się certyfikaty. Zakład jedyny w mieści spełnia standardy normy ISO-9001.2000.

Nagród, wyrazów uznania, ma co niemiara. Część jest eksponowana w biurze zakładu. Gdyby resztą chciał wytapetować ściany, to być może wolnego miejsca by zabrakło. Lekkie słowa nie świadczą wcale o lekceważeniu dowodów uznania, jakie są mu przyznawane. Ceni je ogromnie, wszystkie i w jednakowym stopniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nika
  • Nika
  • 05.07.2011 14:22

Warto pokazywać takie przykłady, może zainspirują innych a może chociaż nas samych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.