Facebook Google+ Twitter

Jerzy Stuhr będzie przewodniczącym jury na festiwalu Off Plus Camera

Jerzy Stuhr przyjął propozycję Off Plus Camera i będzie przewodniczył jury konkursu głównego 7. edycji Festiwalu Off Plus Kamera, który od 2 do 11 maja odbędzie się w Krakowie. W konkursie „Wytyczanie drogi” pokazanych zostanie 12 filmów z całego świata. Polskę będzie reprezentować film „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego.

 / Fot. Marcin Makowka, PolskapresseJak czytamy na oficjalnej stronie Off Plus Camera, Jerzy Stuhr, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, reżyser, pedagog, członek Europejskiej Akademii Filmowej będzie przewodniczyć jury w głównym nurcie Off Plus Camera - Wytyczanie drogi.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i adresowany jest do młodych twórców filmowych, którzy dopiero rozpoczynają karierę. W tym roku w Krakowie będzie można oglądać produkcje m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i Serbii.

W rozmowie z Gabrielą Cagiel z "Gazety Wyborczej", Jerzy Stuhr opowiadał, że przewodniczenie jury międzynarodowego konkursu jest dla niego, człowieka wychowanego na nieco innej estetyce i poetyce kina, ciekawym doświadczeniem. Jak mówił, traktuje je nieco zadaniowo, ponieważ chce być na czasie i "douczyć się nurtu młodego kina". "Ci ludzie są zrośnięci z kamerą od dzieciństwa, w związku z czym zasób ich umiejętności jest niesłychanie większy. Trudno dzisiaj mówić, czy taki młody ma się jeszcze uczyć" - mówi Jerzy Stuhr.
Przyznał też, że młode pokolenie jest obecnie szczególnie uwrażliwione na kolor, kształt, obraz.

Pytany o zasadniczą różnicę pomiędzy kinem offowym a oficjalnym, aktor przyznał, że to pierwsze rozmawia z widzem, ale na swoich warunkach.

Jerzy Stuhr opowiadał też o swoim filmie, "Obywatel", którego głównym bohaterem jest człowiek, który nie tworzy historii, a raczej jest jej poddany. To ma być opowieść "przeciwko heroizmowi" - wyjaśnił Stuhr, nieco zabarwiona komizmem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.