Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20839 miejsce

Jerzy Stuhr reżyserem "Obywatela". Zobaczcie nietypowy zwiastun

"Obywatel" to film przeznaczony dla widzów z oryginalnym poczuciem humoru - przekonuje Maciej Stuhr, a Jerzy Stuhr dodaje, że to będzie rodzaj narodowej klasówki z tego, czy potrafimy spojrzeć na siebie z dystansem.

 / Fot. youtube/print screen"W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu "Seksmisji". Jak ta kultowa komedia, "Obywatel" również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich "izmów"- czytamy na Youtube.pl.

"Obywatel" to komedia w reżyserii Jerzego Stuhra, w której zagrał również jego syn. Jak przyznaje w rozmowie z gazetą.pl Maciej Stuhr "od wielu lat mam ochotę na zagranie w jakiejś komedii, dlatego że część mojej widowni tak mnie kojarzy i od komedii zaczynałem swoją karierę. Po serii filmów, w których chciałem udowodnić, że mogę zagrać coś poważniejszego, znowu naszła mnie ochota na jakieś wygłupy. Może nie bez sensu, ale z lekkim sensem, tak żeby ludziom sprawić radość".

Jan Bratek niczym Forrest Gump

Głównym bohaterem filmu jest obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki i znajduje się w miejscach, gdzie akurat historia zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do wielu zabawnych wpadek. Jana Bratka zagrali Jerzy i Maciej Stuhrowie.

Jak przyznaje Jerzy Stuhr "Obywatel" to film bardzo osobisty i stricte autorski.

Film walczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Na ekranach kin od 7 listopada. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa.

Zobaczcie zwiastun:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.