Facebook Google+ Twitter

Jerzy Stuhr zaprasza do Opery Śląskiej

Na jednoaktowy monodram "Kontrabasista", na podstawie bestsellera Patricka Suskinda, zaprasza do Opery Śląskiej w Bytomiu 7 października o godzinie 19 Jerzy Stuhr.

Jerzy Stuhr na 54. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiKrakowski aktor i pedagog, jeden z najpopularniejszych naszych aktorów, rodowity bielszczanin Jerzy Oskar Stuhr, zaprezentuje się na bytomskiej scenie w monodramie "Kontrabasista".

Ten jednoaktowy utwór, powstał w 1981 roku i był debiutem literackim Bawarczyka, Patricka Suskinda. Wielokrotnie wystawiany w różnych krajach, cieszył się ogromnym powodzeniem. Tak określał jego sens sam autor: "Chodzi w nim - obok masy innych rzeczy - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku".

Kontrabas, instrument na którym gra główny bohater, jest przedstawiony w sztuce jako kompan i milczący świadek jego życiowych losów. Instrument, czasem traktowany jak niepotrzebny mebel, bywa jednocześnie najlepszym przyjacielem bohatera, a nawet - w chwilach jego słabości - uosobieniem ukochanej kobiety. Nagromadzone problemy i życiowe niepowodzenia, kompleksy i zahamowania, kontrabasista stara się ukryć za instrumentem dużych rozmiarów. Instrument jest niejako komunikatorem, tego co "gra" w duszy bohatera. Monodram, przerywany grą na kontrabasie, staje się emocjonalnym wyznaniem dotyczącym samotności i pragnienia miłości.

Prapremiera sztuki miała miejsce w "Piwnicy Przy Sławkowskiej 14", krakowskiego Teatru Starego w 1985 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jerzego Stuhra to ja uwielbiam...
Ewo, a ja mam bardzo blisko.))
Zostawiam *5))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę za daleko, bo bym się wybrała. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.