Facebook Google+ Twitter

Jerzy Szmajdziński walczy o głosy wyborców

Lepsza Polska, dobry wybór, europejski styl prezydentury. To tylko nieliczne hasła, jakie wygłaszał Jerzy Szmajdziński podczas jednego ze swych spotkań przedwyborczych.

 / Fot. Polskapresse/ archiwum26 marca w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu odbyło się spotkanie Jerzego Szmajdzińskiego ze studentami oraz wszystkimi zainteresowanymi osobami. Kandydat z ramienia SLD na urząd prezydenta Polski mówił o tym jaka jest jego wizja prezydentury, a także odpowiadał na pytania zgromadzonej publiczności.

W roku wyborczym, jaki obecnie mamy, takie spotkania są normą i każdy z kandydatów stara się odwiedzić jak najwięcej miejsc w celu zyskania poparcia. Nie można się temu dziwić, ponieważ dla mniej znanych kandydatów jest to duża szansa na zdobycie cennych głosów wyborców. Wiadomo jednak, że do każdego takiego spotkania należy podchodzić z dystansem i duża dozą obiektywizmu. Politycy decydując się na taką konfrontację wiedzą, że muszą być do niej doskonale przygotowani oraz odpowiednio wykreowani przez swój sztab.

Jerzy Szmajdziński podczas dzisiejszego spotkania, można by rzec, odrobił zadanie z public relations. Był bardzo dobrze przygotowany od strony merytorycznej, płynnie odpowiadał na pytania, często okraszając je humorystycznymi anegdotami. Nie sprawiał wrażenia osoby wyniosłej, traktującej innych z wyższością.

Przechodząc do treści merytorycznych, jakie zostały wygłoszone podczas wykładu, wicemarszałek sporo mówił na temat tego jak powinna wyglądać odpowiednia prezydentura. Padły dosyć pompatycznie brzmiące słowa o wymarzonej Polsce posiadającej autorytet na arenie międzynarodowej oraz sprawnie funkcjonującą władzę. Mówił również o rozdziale państwa od Kościoła z respektowaniem praw mniejszości oraz wykorzystywanie pełni europejskich praw, jakie nam przysługują.

Podkreślał ważną rolę urzędu prezydenta i fakt, iż to sami obywatele zdecydowali o kształcie prezydentury, która w jego opinii powinna iść w stronę europejskiego stylu rządzenia. Na koniec wykładu wicemarszałek nawiązał do zapisu Konstytucji RP traktującego o współdziałania i współpracy dla wspólnego dobra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Taki pozytywny! "Człowiek nie zna dnia ani godziny."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuchając opinii innych po tym spotkaniu wielu było pozytywnie zaskoczonych jego wypowiedziami i postawą więc można śmiało stwierdzić, że zebrał dobre recenzje i zdał egzamin przed wyborczy. Ja również byłam pozytywnie zaskoczona tym co i w jaki sposób mówił. Pozostaję tylko kwestia tego na ile był w tym wszystkim wiarygodny. Tego się raczej nie dowiemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do"Kwestia oceny postawy Jerzego Szmajdzińskiego i tego na ile był wiarygodny w swych wypowiedziach, jest subiektywnym odczuciem każdego z nas. Ciężko jednoznacznie stwierdzić ile w jego wypowiedziach było prawdy i szczerości, a ile dobrze wykreowanych i sztucznych odpowiedzi. "Jerzego Szmajdzińskiego poznałem jako młodego społecznika i działacza młodzieżowego wrażliwego na krzywdę i niesprawiedliwość .Jeżeli polityka nie zmieniła go to powinien być człowiekiem wiarygodnym.Jestem bezpartyjnymi nie wierzącym w obietnice przedwyborcze,które w realizacji sięgają niewielkiego procentu programu wyborczego każdej partii.Zatem i tutaj nie należy liczyć na więcej,bo po drodze jest Sejm,Senat,Rząd i prezydent niewiele może chociażby bardzo chciał.Ważnym wydaje mi się jednak aby Prezydent nie był konflintogennym i negującym wszystkie decyzje ludzi o innych przekonaniach,a takim człowiekiem był a czy jest nie wiem Jerzy Szmajdziński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodałem gwiazdkę,pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest zagorzałym przeciwnikiem JOW, jak cały establishment - uważający, że Polacy jeszcze nie dorośli. Mogą ewentualnie dorosnąć, jak całe ekipy będą na emeryturach. A czy padło pytanie: jak to się stało, że jest kandydatem? Czy został nim ze wskazania, czy z rzutu monetą? Oczywiście dotyczy to wszystkich.
Wszyscy zasłużyli na zaufanie, bo żeśmy ich wybrali, nie wiedząc kiedy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.