Facebook Google+ Twitter

Jerzy Wenderlich został wicemarszałkiem Sejmu

Wśród mających dziś miejsce wielu zmianach personalnych na szczytach władzy państwowej jest i ta, która wypełnia wakat wicemarszałka Sejmu po tragicznie zmarłym Jerzym Szmajdzińskim. Posłowie powierzyli tę funkcję Jerzemu Wenderlichowi.

Nowy wicemarszałek Sejmu, poseł Jerzy Wenderlich / Fot. www.jerzy-wenderlich.plPrzed głosowaniem nad kandydaturą posła Jerzego Wenderlicha na stanowisko wicemarszałka rekomendację jego osoby przedstawił Grzegorz Napieralski. Procedura wyboru przebiegała bez problemu: 412 posłów opowiedziało się za kandydatem zgłoszonym przez klub poselski Lewicy, 3 było przeciw i 3 wstrzymało się od głosu. W ten sposób wypełniony został jeden z dwóch wakatów w prezydium izby niższej parlamentu, które powstały wskutek tragicznej śmierci posłów Jerzego Szmajdzińskiego i Krzysztofa Putry podczas katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Nowy wicemarszałek ma 56 lat i pochodzi z Torunia. Z wykształcenia jest dziennikarzem i w tej profesji pracował zanim zajął się zawodowo polityką. W roku 1980 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od roku 1993 nieprzerwanie zasiada w ławach poselskich jako przedstawiciel partii lewicowych. W Sejmie obecnej kadencji pracuje w komisji kultury i środków przekazu, której jest wiceprzewodniczącym.

Do chwili obecnej swojego kandydata na wicemarszałka nie przedstawił jeszcze klub Prawa i Sprawiedliwości. W Senacie zaś nadal nie powołano wiceszefa tej izby po senator Krystynie Bochenek z PO, która wraz z wicemarszałkami Sejmu zginęła 10 kwietnia br.

Jak dodać artykuł do serwisu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

No i jak niewiele trzeba, aby stać się sympatycznym lewakiem z sąsiedztwa! A tak po cichu zdradzę wam tajemnicę - rapuje lepiej od Napieralskiego, poprawną polszczyzną, rzecz jasna... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo mojego braku politycznej sympatii do SLD tego faceta lubię. Potrafi byc zabawny, mówi piękną polszczyzną i tak pięknie potrafi się napawać tym swoim mówieniem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że jest to dobry wybór. Sądzę, że jest w stanie stonować-podczas obrad-hucpiarskie zapędy i dyskusję obok a nie na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.