Facebook Google+ Twitter

Jesień ma złą reputację....

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-11-04 12:40

Jeśli przyjąć, że czas wolny zabijam czytaniem prasy i oglądaniem telewizji - mam w domu narzędzia mordu. Za ich pośrednictwem wpuszczam (dopuszczam) do siebie świat. Złudzenia! I tak sam się wtrąca. Wciąż czekam na wiadomość z ostatniej chwili, że już całe zło naprawili. Absurd! Czego bym się bał?!..

Jeśli szukasz prawd,
nie wkraczaj na trakt
Trakty wiodą ku,
a prawda jest tu
E.E. Cummings

 / Fot. DAREK DELMANOWICZ/PAPElegijny nastrój. Niepogoda wciska się do mieszkania. Nieprzyzwoicie wydłużają się noce. ("Odważniej myśli się w ciemności. Myślenie jest erotyczne" - Stefan Napierski). Pieszczotliwie głaszczemy kaloryfery. Oziębłe! Siup pod pierzynę! Krzywa się podnosi... Przyrost nienaturalny. Lepszy wyż niż...
A w telewizji nauczki dla maluczkich...

Jesień idzie dziarsko. Wycieczka osobista?.. Nadzieja, że chociaż się potknie, prysła niczym. Jeszcze nie grzeją, ale niezbadane są przekroje rur. Także tych od ogrzewania centralnego. Przynajmniej ogrzewanie zdecentralizowało się całkowicie... Grzejemy się indywidualnie. I to się spotyka z dużym uznaniem... Spożycie wzrasta. Na głowę rzecz jasna. Biedna głowa. Mnoży/my/ się w oczach.
A w radio nauczki dla maluczkich...

Uzewnętrzniam swój liryczny stosunek (A fe! - powinien być: ekonomiczny! Waszmość nie zauważył, że Nowe nastało?!) do życia:

Osaczony jesienią /
Odmieniam imiona bliskiej przeszłości /
A przecież tak wiele jeszcze pytań /
Tak wiele wątpliwości... /

Liście spadają zgodnie z planem. Przyroda wykłada anatomię umierania. Bocianom wydano na czas paszporty, a nie, przepraszam, mają już w szufladach na stałe. Lotem bliżej. Sójki szykują się w oczekiwaniu na wizy. Znów przepraszam - świat stoi otworem... Bardziej niecierpliwe ptaszki już od dawna siedzą w ciepłych krajach... (No, no, tylko mi bez nazwisk(!), proszę....)
Cóż za brak taktu czepiać się faktów, kiedy wokół coraz to piękniejszy świat...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (61):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 18.11.2009 10:53

Autor pisze "Jesień ma złą reputacje..."

Na listopad:)Dla pokrzepienia:) Dla radości:) "Leonidy":)

Listopad kojarzy się z opadającymi liśćmi, pierwszymi przymrozkami... Ale niewiele osób wie, że mniej więcej w połowie listopada można zobaczyć na niebie przecudnej uroby meteory z roju Leonid:)))

Dziś napisała moja córka z za oceanu o "deszczu meteorytów" i pomyślałam że się słowami jej pod tym artykułem podzielę:) dla "równowagi" bo jesień to też Wyjątkowy Piękny Czas;)

pisze tak:

"Wczoraj w nocy miało miejsce niesamowite zjawisko astronomiczne, widoczne w Azji oraz w Ameryce Północnej, o nazwie Leonid Meteor Shower, czyli deszcz meteorytów o nazwie Leonid. W Azji przybrało to tak niezwykła postać, że można było zaobserwować do kilkuset meteorów na godziny (300-500), a na mojej półkuli jedynie 20-30 na godzinę, ale to wciąż niepowtarzalne zjawisko. Razem z, moją przyjaciółka z projektu oraz jej dwoma przyjaciółkami, urządziłyśmy sobie wyjątkowy wieczór pod gołym niebem. Ponieważ zjawisko miało największą siłe miedzy 3-5am nad razem wymagało to od nas sporo cierpliwości. Wyjechałam z centrum i spotkałyśmy sie u Noa w domu, pojechałyśmy nad wodę skąd widać było panoramę miasta z CN Tower w samym sercu. (...)
Od 3 - 5am w mrozie leżałyśmy na kocu pod gołym niebem obserwując spadające gwiazdy. Widziałam kilka... były cudownie piękne. Za każda spadającą gwiazda darłyśmy się w niebogłosy...

... rano pojechałyśmy na uniwersytet."/W.M.C Toronto/

"deszcz meteorytów" jaki to musiał być niesamowity widok:)
Jesteśmy cząstką, maleńką czastką Wspaniałego Wszechświata:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 19:47

Marek jesteś WIELKI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęte na życzenie zainteresowanego, że tak się wtrącę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 18:01

Thadee, dostałem już potwierdzenie od Redaktora Naczelnego - belka zostanie zdjęta lada moment. Ciepło i serdecznie pozdrawiam, Marek jr.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:55

Zobaczysz dostaniesz czerwoną belkę i przyjmuj......... bo takich tu potrzeba, poetów, a nie tych sikających ma murki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:46

Thedee, ja już trzykrotnie prosiłem o usunięcie mi tej zielonej belki, bo najlepiej dogaduję się z niezaszufladkowanymi zawodowcami z górnej półki. To znaczy: profesjonalistami - w każdym przejawie swego bytu......... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:26

Marku, tym wpisem kończysz moją fantastyczną zabawę. Ale mam nadzieję, że nie wszyscy to przeczytają i jeszcze od czasu do czasu pośmieję się.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:21

Pani Redaktor, Pani Redaktor....... Thadee ma przegląd sytuacji, jest mistrzem ciętej riposty, co znamionuje wielką inteligencję; tylko czasem (przepraszam za słowo) rżnie głupa - podpuszczając "niewinne" he, he, he, kuropatwy. A poza - w praniu - nie farbuje na niebiesko....... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:10

Pani Alicjo, to lubimy to samo? Czyżby?;-)))
Marku, a dlaczego we mnie? ;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 06.11.2009 16:07

Alicjo Czarowna, a ja zakochałem się obecnie w Thadee..... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.