Facebook Google+ Twitter

Jesień na poznańskim torze

Sezon wyścigowy co prawda się skończył, ale nie oznacza to, że tor zapadł w sen zimowy. W najbliższym czasie zarówno amatorzy, jak i licencjonowani kierowcy nie będą mogli narzekać na brak atrakcji.

Youngtimer Party


Tor Poznań. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakImpreza odbędzie się w dniach 24 do 25 października. Odbywa się ona z myślą o posiadaczach i fanach samochodów, które zostały wyprodukowane przed 1986 rokiem. Chociaż oczywiście są wyjątki od reguły i czasami zdarza się, że trochę młodsze pojazdy są dopuszczane do udziału w imprezie. Więcej informacji: Automobilklub Wielkopolski i Youngtimer Party.

SuperOES


Kolejna ciekawa propozycja to listopadowe SuperOESy, które odbędą się w dniach 7 i 21 listopada. Impreza jest organizowana w formie KJS, a próby sprawnościowe odbywają się zarówno na nitce toru, jak i drogach dojazdowych do "rękawa" i na tor. Przyjeżdżają tam zarówno amatorzy, jak i kierowcy z długim stażem w KJSach. Jako były uczestnik i osoba dbająca o stan blacharsko-lakierniczy samochodu oraz o jego zawieszenie mogę z ręką na sercu powiedzieć, że bez względu na to czym się jedzie i jak się jedzie, to impreza dostarcza wiele frajdy. Więcej informacji: Automobilklub Wielkopolski .

Akademia Sportowej Jazdy Porsche


8 listopada kolejna już edycja Akademii Sportowej Jazdy Porsche organizowanej przez Porsche Club Polska przy współpracy z Automobilklubem Wielkopolski. Pomimo swojej nazwy impreza skierowana jest do wszystkich posiadaczy czterech kółek, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli jazdę po torze i doskonalenie techniki jazdy. Wśród instruktorów znajdują się między innymi Zbigniew Szwagierczak - kilkukrotny mistrz Polski w wyścigach płaskich i górskich, Andrzej Zembrzuski, który był m.in. pilotem Sobiesława Zasady i uczestnikiem takich imprez jak Rajd Monte Carlo oraz Vuelta America. Wśród prowadzących jest także były Mistrz Polski w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski - Maciej Garstecki. Więcej informacji: Akademia Sportowej Jazdy Porsche.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polecam imprezę Youngtimer Party jako widz i uczestnik - wyjątkowa atmosfera, niezapomniane przeżycia.
Jeśli ktoś chciałby poczytać o zmaganiach na torze trochę więcej zapraszam: http://www.kuwetka.pl/samochody/ascona/ytp_2009_2.php i http://www.kuwetka.pl/samochody/ascona/ytp_2009_3.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.