Facebook Google+ Twitter

Jesień pod znakiem premier w Teatrze Muzycznym w Łodzi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 13:02

Prawie 70 lat działalności, ponad 200 premier, liczne nagrody i Artyści, o których nie można zapomnieć… Teatr Muzyczny w Łodzi na stałe zapisał się w historii. Dziś, nie zapominając o swojej przeszłości, wkracza na nową ścieżkę.

 / Fot. Norbert DrobiszNowy sezon inauguruje premierowe dziwowisko kabaretowe autorstwa Rafała Kmity "Jeszcze nie pora nam spać". To, jak mawiają Twórcy, „dziwowisko kabaretowe” stanowi nową jakość na polskiej scenie muzycznej – jedyne w swoim rodzaju połączenie kabaretu z typowymi dla teatru środkami wyrazu artystycznego - muzyką graną na żywo przez big band, śpiewem solistów i chóru oraz występami zespołu baletowego.

Jeszcze nie pora nam spać w niezwykły sposób analizuje otaczający nas świat, groteskowość rzeczywistości i mnogość ludzkich charakterów. Błyskotliwe teksty Rafała Kmity stawiają widza przed lustrem, w którym może zobaczyć prawdziwego siebie, odartego z masek codziennych przyzwyczajeń i póz, a śmiech wzbudzany przez kabaretowe scenki zyskuje oczyszczającą moc…

 / Fot. materiały prasoweKolejna nowość, która zawita na deski teatru, tym razem na początku listopada to musical oparty na słynnej opowieści. "Zorro" to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych, którzy mimo upływu lat nadal darzą ogromną sympatią historię legendarnego bohatera.

Usatysfakcjonowani będą też miłośnicy przebojów z lat 20. i 30. XX wieku, które będą rozbrzmiewały we wznowionym widowisku Powróćmy jak za dawnych lat. Warte obejrzenia są również recitale wybitnych artystów: wenezuelskiej pieśniarki Beatriz Blanco oraz śpiewaka operowego Zbigniewa Maciasa.

Teatr nie rezygnuje jednak ze starego repertuaru. W nadchodzących miesiącach zobaczymy dobrze już znane z poprzednich sezonów przedstawienia, takie jak "Wesoła wdówka" czy "Człowiek z La Manchy".

Bogaty repertuar najbliższego sezonu zagwarantuje widzom rozrywkę i niezapomniane wrażenia.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.