Facebook Google+ Twitter

Jesień w Dworku Białoprądnickim

Na Białym Prądniku w Krakowie mieści się zabytkowy dworek z XVI w. "Tuż u Krakowa jest rzeczka Prądnik, nad którą Samuel Maciejowski, biskup krakowski, Kanclerz Koronny, włoskim kształtem dom piękny zmurować kazał (...)" - Jan Kochanowski.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: "Od gorąca twych płomieni..." Fot. Łukasz Mic
"Od gorąca twych płomieni..." Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzięki:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam Kraków! To piękne miasto z niesamowitym klimatem. Jeżeli miałbym się kiedyś wyprowadzić z Warszawy do innego miasta, to byłby to właśnie Kraków. Najbardziej podoba mi się zdjęcie liścia - ma coś w sobie i nie mogę oderwać od niego wzroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.10.2009 17:56

Ładny spacer z mistrzem Janem "wokoło" Dworku:)

Dla osób nieznających Krakowa warto wspomnieć że Dworek Białoprądnicki to dziś też ważne miejsce na mapie kulturalnej Krakowa, mieści się tutaj Centrum Kultury:

" W Dworku można posłuchać znakomitej muzyki, zobaczyć wyjątkowe spektakle, zapisać dziecko na popołudniowe zajęcia lub do przedszkola, spotkać się z hobbystami, psychologiem, podróżnikami, zobaczyć dziesiątki wystaw, nauczyć się wielu nowych umiejętności... W ciągu roku odbywają się tu cykliczne spotkania, między innymi: Twarze Teatru, Twarze Ekranu, Spotkania z operą i nie tylko, Wieczory z Bardem, Muzyczne Czwartki, Klub Filmowy, Bajkowe Niedziele, Piwnica Literacko-Muzyczna" informacja ze strony : www.dworek.krakow.pl

Szczególnie polecam wieczory poetyckie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.