Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2964 miejsce

Jesień z teatrem w Ostrowcu Świętokrzyskim

Trzy różnorodne przedstawienia teatralne będą mogli zobaczyć tej jesieni miłośnicy Melpomeny w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na operę, romancę i komedię.

Już 22 października 2016 roku na scenie kina "Etiuda" miłośnicy opery zobaczą "Madamę Butterfly" Giacomo Pucciniego z Scena ze spektaklu 'Madama Butterfly' w Operze Śląskiej w Bytomiu. / Fot. Tomasz Zakrzewski/materiał Opery Śląskiej w BytomiuOpery Śląskiej w Bytomiu. To wznowienie przedstawienia, które swoją premierę miało na scenie bytomskiego teatru w styczniu 1988 roku. Autorem inscenizacji i reżyserem jest Henryk Konwiński, kierownictwo muzyczne sprawuje Piotr Warzecha, a scenografię przygotował Jan Bernaś. W partii tytułowej wystąpi sopranistka Anna Wiśniewska - Schoppa, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, jako jej mąż Pinkerton zaprezentuje się Maciej Komandera (tenor). Ponadto zaśpiewają m.in. Renata Dobosz, Stanisław Kuflyuk i Ewelina Szybilska. "Madama Butterfly" to jedno z najsławniejszych dzieł w repertuarze operowym. Opowiada dramatyczną historię związku japońskiej gejszy Cio-Cio San, tytułowej Butterfly, która wychodzi za mąż za Pinkertona, pułkownika stacjonujących w Nagasaki wojsk amerykańskich. Młoda Japonka jest tak bardzo zakochana w mężu, że porzuca dla niego swoją religię, kulturę i tradycję, on jednak nie traktuje tego małżeństwa poważnie. Niedługo po ślubie Pinkerton wyjeżdża i wraca dopiero po trzech latach z nową żoną, by zabrać synka, którego urodziła mu gejsza…. Przedstawienie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpocznie się o godzinie 17 i potrwa blisko 3 godziny. Bilety w cenie 80 i 60 złotych są do nabycia w MCK.

Na tej samej scenie, 13 listopada, warszawski Teatr Capitol zaprezentuje komedię sytuacyjną pary autorskiej Johnnie Mortimer i Brian Cooke "Kiedy kota nie ma..." w przekładzie Klaudyny Rozhin i w reżyserii Andrzeja Rozhina. "To bardzo niegrzeczna małżeńska komedia, opowiadająca o zwadach, zdradach i podchodach, które dziać się mogą w każdymAnna Gornostaj i Katarzyna Skrzynecka w scenie ze spektaklu Teatru Capitol w Warszawie. / Fot. materiał Teatru Capitol w Warszawie domu, tuż za ścianą. Poznajemy więc dwie siostry, jedną wiecznie rozochoconą, za to z oziębłym mężem niedojdą, drugą oziębłą, za to z przystojnym i wiecznie chętnym do igraszek mężem biznesmenem. Gdy jedna z nich czuje się zdradzona, wprowadza się do drugiej. Ponieważ w tle jest też wyjazd na „drugą podróż poślubną” wszystko zaczyna się komplikować" - pisał o przedstawieniu Teatru Capitol w Warszawie Piotr Gniewkowski (niekulturalny.com.pl). Na życzenie ostrowieckiej publiczności Katarzyna Skrzynecka (Mildred), Jacek Lenartowicz (George), Wojciech Wysocki (Humphrey), Anna Gornostaj (Ethel), Aleksandra Grzelak (Shirley) i Marta Wierzbicka (Jennifer) zagrają dwukrotnie: o 17 i 20. Bilety kosztują 80 i 60 złotych.Plakat spektaklu 'Sposób na kobietę'. / Fot. www.mck.ostrowiec.pl

Tyle samo trzeba zapłacić za bilety na "szaloną komedię, romancę" Jacka Chmielnika "Sposób na kobietę", która na scenie kina "Etiuda" w Ostrowcu Świętokrzyskim zagości 5 grudnia br. o godzinie 18. Spektakl wyreżyserował Marcel Wiercichowski, który zagrał też jedną z trzech ról, obok Magdaleny Walach i Pawła Okraski. Bohaterką sztuki jest Bianka rozdarta pomiędzy względami dwóch adoratorów, tryskających inteligentnym humorem i wyszukanymi podstępami w celu zdobycia kobiety. Mocną stronę spektaklu stanowi pełna temperamentu choreografia Jarosława Stańka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.