Facebook Google+ Twitter

,,Jesień Życia” nie musi być szara i pochmurna

W wyniku konkursu ogłoszonego przez ROPS w Rzeszowie, seniorzy z klubu ,,Promyk” w Stalowej Woli – Rozwadowie, działającego przy Stowarzyszeniu ,,Pokój i Dobro” pozyskali dotację na realizację zadania ,,Artystyczna Jesień Życia”.

 / Fot. Plakat organizatora warsztatówW ramach zadania "Artystyczna Jesień Życia" organizowane są warsztaty muzyczne, teatralne i taneczne, które odbędą się w dniach 27- 29 sierpnia 2012r. w Bieszczadach. Na uczestników tego wydarzenia czeka prawdziwa moc atrakcji, między innymi: zwiedzanie Leska – stolicy Bieszczadów, rejs statkiem po Solinie, zwiedzanie zapory na Solinie, centrum ekumenicznego i ogrodu biblijnego w Myczkowcach, przejazd ciuchcią bieszczadzką i zwiedzanie Komańczy – klasztoru sióstr nazaretanek.

Klub Seniora „Promyk" mieszczący się przy klasztorze kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie działa już ponad pięć lat. Założyli go ówczesny prezes Stanisław Cisek i brat Paweł Kubiak. Głównym celem, który przyświecał założycielom klubu była integracja osób starszych. Udało się, w klubie działa obecnie 90 osób.

Stowarzyszenie „Pokój i Dobro” jest wykonawcą różnych zadań. Jednym z nich jest aktywizacja i integracja osób starszych, wspierana przez Gminę Stalowa Wola.

Seniorzy z klubu ,,Promyk" na wycieczce w Warszawie / Fot. stalowemiasto.pl W ramach tego zadania seniorzy w dniach 14 -15 lipca 2012r. byli już na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali wtedy Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac w Wilanowie, byli również w Ogrodzie Saskim i przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a zakończyli ten dzień spektaklem teatralnym w teatrze ,,Polonia” z udziałem takich aktorów jak: Beata Ścibakówna, Edyta Olszówka, Jan Englert. Podczas drugiego dnia odwiedzili Centrum Nauki Kopernika, Łazienki Królewskie, Stare Miasto, getto i stare Powązki – informuje portal StaloweMiasto
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.