Facebook Google+ Twitter

Jesienią nasz organizm potrzebuje najwięcej wody

Po wodę sięgamy w upalne dni, a jesienne, ponure wieczory nastrajają nas do wypicia gorącej herbaty. A właśnie wtedy wody nasz organizm potrzebuje najbardziej.

Zdrowa woda. / Fot. ANDRZEJ SZOZDA Głos WielkopolskiDietetycy są zgodni: Polacy piją za mało wody, a zbyt często sięgają po niezdrowe napoje gazowane, kawę i soki. Szacuję się, że u ponad połowy z nas utrzymuje się poziom lekkiego odwodnienia. Efektem tego są problemy z nerkami, trudności z pamięcią i koncentracją oraz szara i przesuszona skóra - czytamy w rp.pl.

Niemal w każdym programie dietetycznym możemy usłyszeć, że aby być piękną, zgrabną i szczupłą, to powinno wypić się minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Czy rzeczywiście jest to podstawą zdrowego żywienia? - Rzeczywiście powinniśmy wypijać nawet do trzech litrów napojów dziennie, ale wystarczy, żeby woda stanowiła tylko połowę - tłumaczy dietetyczka Ewa Ceborska z poradni Food&Diet.

Jednak ważne jest, aby jak najmniejszy procent stanowiły napoje kaloryczne i o małej wartości odżywczej. Do dziennego limitu napojów nie powinno się wliczać kawy. Oprócz tego, że nie zaspokoi pragnienia, to również może odwodnić organizm. Nie oznacza to wcale, że musimy rezygnować z małej czarnej. Wystarczy szklanka wody po każdej filiżance kawy. To samo dotyczy osób, które imprezują z alkoholem - otóż po każdym drinku należy "sięgnąć" po wodę. Dzięki temu alkohol wolniej uderza do głowy, a boląca głowa i podpuchnięte rano oczy staną się jedynie przykrym wspomnieniem.

Wodę należy pić małymi porcjami przez cały dzień. Największym błędem jest sięganie po wodę wtedy, gdy już odczuwamy pragnienie. Niezdrowe jest także popijanie posiłków, gdyż rozrzedzone soki trawienne działają znacznie słabiej. Wskazane jest, aby po szklankę wody sięgnąć 30 minut po jedzeniu. Duża ilość płynów wymagana jest także przed snem - pozwala to na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ok :)
Tylko jaką wodę wybrać: mineralną czy też źródlaną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.