Facebook Google+ Twitter

Jesienna ofensywa PiS. Sprawdź, co zaproponuje partia Kaczyńskiego

Likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa, powołanie resortu zajmującego się bezpieczeństwem energetycznym Polski, utworzenie zespołu parlamentarnego ds. obrony demokracji i suwerenności, to tylko niektóre propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego na najbliższe miesiące. Katastrofa smoleńska odchodzi na drugi plan, PiS stawia na gospodarkę i problemy społeczne.

Sonda

Gdyby rządziło PiS, w Polsce żyłoby się...

Prezes PiS Jarosław Kaczyński / Fot. Piotr Drabik, CC 2.0Pod koniec sierpnia Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje swoją nową polityczną twarz. Partia na pierwszym miejscu postawi aktualne problemy społeczne. Na dalszy plan zejdą natomiast katastrofa smoleńska i wyjaśniający jej okoliczności zespół Antoniego Macierewicza. Politolog Rafał Chwedoruk uważa, że "PiS diagnozuje, że jesienią nastąpi poważny kryzys, więc wycofanie Macierewicza będzie próbą pewnego pozycjonowania się przed nieuchronnymi wydarzeniami" czytamy w Rzeczpospolitej.

Jedną z najważniejszych propozycji partii Jarosława Kaczyńskiego ma być likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa. PiS uważa, że ten resort spełnił już swoją rolę, a niesprywatyzowane spółki Skarbu Państwa przekazane zostały odpowiednim departamentom. Istnienie tego ministerstwa, zdaniem PiS, jest zatem bezcelowe.

Partia zaproponuje jednak powołanie nowego resortu - Ministerstwa Energetyki i Klimatu, które zajęłoby się bezpieczeństwem energetycznym naszego kraju, m.in. w zakresie gazu łupkowego czy zróżnicowania dostaw gazu. Przy pomyśle utworzenia nowego ministerstwa, politycy PiS zaznaczają, że pomysł ten nie przyczyni się do wzrostu zatrudnienia urzędników.

Partia przygotowała już raporty i analizy dotyczące istniejących departamentów, które mogłyby zostać przesunięte do nowego resortu. Pomysł utworzenia nowego ministerstwa jest odpowiedzią na zapowiedzi Donalda Tuska, który w listopadzie 2011 r. mówił o skupieniu w jednych rękach odpowiedzialności za klimat i energetykę... I na mówieniu się skończyło.

W swoich propozycjach PiS chce wrócić także do pomysłu usunięcia art. 212 z Kodeksu Karnego. Według tego artykułu, za pomówienia przy wykorzystaniu mediów otrzymać można grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Poprawka dotycząca usunięcia tego artykułu ma zostać złożona w trakcie prac nad projektem prawa prasowego przygotowywanym przez Senat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

Tamten blok przestawimy tu, ten wyrzucimy, a jeziorko przestawimy tam. "Jesienna ofensywa PiS".

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 23.08.2012 17:06

Racja Panie Marku z tych puzzli da się ułożyć tylko jeden obrazek. Każdy go ma przed oczyma. Większość z prezesików już rządziła, a ci nowi kiedyś byli zagorzałymi klakierami starych prezesików. Nowych polityków w sejmie nie słychać i nie widać są krótko trzymani bo taki jest układ, układ stworzony przez ordynację wyborczą. Żal tylko tych co tak zajadle walczą dla tych partyjek - para w gwizdek. Partie tego oczekują by ich twardy elektorat stwardniał jeszcze bardziej wtedy czują się pewnie. A one powinny czuć nasz oddech na plecach i wiedzieć co ich czeka jak coś spaprają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek.No cóż, coś trzeba z tym zrobić.Pamiętam komunę za której nie było gorzej niż jest teraz.Takich podłych czasów nie pamiętam,tyle afer,obłudy,fałszu,korupcji,złodziejstwa.Nie wiem jak ułożą się te klocki ale tak być nie może.Jednak mam nadzieję że obudzę się kiedyś w normalnym kraju bo to co dziś się dzieje to tragedia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 22.08.2012 20:16

Będzie jesienna ofensywa ,a plany będą zrealizowane. Poważna partia nie rzuca słów na wiatr. Tylko Tusk trzy i pół godziny w expose ,opowiadał bajki, czym oczarował lemingi.

PiS mówi i realizuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cezar
  • Cezar
  • 22.08.2012 19:28

PO jak zwykle liczy na kampanię negatywną.Na tydzień przed wyborami funkcjonariusz Lis , lub Olejnik ,lub Paradowska (wszyscy oczywiście niezależni) wyskoczy z tematem typu "Kaczyński obraził Merkel" i zobaczymy ilu Polaków to łyknie.A po wyborach jeśli PO się przy władzy utrzyma uraczy nas podatkiem katastralnym.Co ? Że mówili że nie wprowadzą?Podatków też mówili że nie podniosą.Wieku emerytalnego też mówili że nie podniosą .I co?

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 22.08.2012 19:01

Tematy na jesienną ofensywę są takie same od 5 lat , nic nowego . Bezpieczeństwo energetyczne - to jeden z punktów " jak tu dołożyć ruskim .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Maria Jaworska Dzisiaj 16:38
Pani Mario, pozwolę sobie na cytat z Pani komentarza, bo wydaje mi się, że jest on bardzo dużo mówiący o tym, co przeciętny Polak myśli...
"Niech PiS bierze miotły i to zacznie wymiatać bo za jakiś czas zginiemy z głodu,pod mostami".

Niech ONI zrobią! Otóż nie zrobią. Bo w takiej rzeczywistości, w jakiej teraz żyjemy, nikt nie jest w stanie zrobić coś konkretnego. Jak słyszę, że nepotyzm i korupcję będą teraz "gonić", to powiem, że boki bolą od śmiechu... Ułuda wielu milionów ludzi, pozwala "szarpać się za łby" w imieniu różnorakich prezesów, a oni robią to, na co im przyzwala UKŁAD, o którym Jarosław Kaczyński tak dużo mówił i go bezustannie ścigał... Ten UKŁAD jest nie do ruszenia, bo jest to cały czas pogoń za lisem. Wszystkich TUZÓW obecnej elity już znamy i wiemy na co ich stać. Śmieszne i naiwne są opinie, że byłoby inaczej, gdyby było...

"Klocki" wyborcze są tak rozrzucone, że jakkolwiek je Pani złoży wychodzi UKŁAD... Ta ordynacja wyborcza pozwala tylko Pani pobawić się tymi klocuszkami raz na jakiś czas, żeby Pani miała poczucie, iż żyje Pani w demokratycznym państwie prawa. Nie wiem ile Pani ma lat, ale raczej nie doczeka pani normalności... Tak to wygląda optymistycznie na dzień dzisiejszy...

Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im gorzej tym (czyli nam) lepiej!!!
PodPiSano - konstruktywna oPOzycja...:)
"Jesienna ofensywa" skończy PiS tak jak inna "jesień" skończyła średniowiecze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Ty już sobie wybrałeś tych co dziś nie rządzą.Reszta Polaków ma ich dość.Afer ich oraz ich dzieci-też.Ogromnego zadłużenia kraju.Tak mówią sondaże.Więc ile byś nie wrzeszczał-stanie się to czego nie chcesz-Polacy wybiorą PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakub.Ty już sobie wybrałeś tych co dziś nie rządzą.Reszta Polaków ma ich dość.Afer ich oraz ich dzieci-też.Ogromnego zadłużenia kraju.Tak mówią sondaże.Więc ile byś nie wrzeszczał-stanie się to czego nie chcesz-Polacy wybiorą PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.