Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14094 miejsce

Jesienna podróż "bezsenności" TABU

Są jednym z najprężniej rozwijających się zespołów reggae w Polsce. W 2009 roku wydali swoją drugą płytę zatytułowaną "Salut". Mowa o zespole TABU, który niedawno zaczął swoją trasę koncertową "Insomnia Tour 2009".

Oprócz zespołu TABU (na zdjęciu), na trasie gościnnie pojawią się także Śliwek, Koniec Świata, Chemical Garage, Snafu, Pali Się oraz Skanabis. / Fot. materiały zespołuPierwszy krążek TABU - "Jednosłowo" ukazał się w 2006 roku. Muzyka na nim zawarta to kwintesencja reggae - słoneczne rytmy, tryskające pozytywną energią. W 2009 roku przyszedł czas na kolejny album - "Salut". Jest to płyta znacznie dojrzalsza muzycznie i tekstowo. poruszająca tematy, które w jakiś sposób dotykają nas w naszym życiu. I to właśnie z drugim krążkiem związana jest trasa koncertowa zespołu "Insomnia Tour 2009":

- Nasza trasa promuje drugie wydawnictwo zespołu - płytę "Salut". Za cel obraliśmy także odwiedzenie miejsc, w których jeszcze nie graliśmy, ale do których zostaliśmy zaproszeni - mówi Wiadomościom24.pl Rafał Karwot - wokalista TABU.

Insomnia, z angielskiego bezsenność nie znalazła się w nazwie trasy przypadkowo. - "Insomnia tour 2009" to nie tylko koncerty zespołu TABU. Na zdecydowanej większości imprez towarzyszyć nam będzie selektor Śliwek, który zajmie się tzw. afterparty po koncertach. Dlatego właśnie nazwa "insomnia" - to ma być 30 dobrych imprez do białego rana! - opowiada lider zespołu.

 / Fot. plakat trasy "Insomnia Tour 2009"Jesień może wydawać się nietypowym czasem na koncerty reggae, ale TABU najzwyczajniej nie miało czasu zorganizować trasy. W styczniu wydaliśmy naszą drugą płytę, od lutego graliśmy trasę "Punky Reggae Live", w sezonie wiosenno-letnim było sporo występów plenerowych więc została jesień, ale jak się okazuje, jest to dobry czas na tego typu trasę - tłumaczy Karwot. TABU ma już za sobą pierwsze koncerty, ale to dopiero ich początek podróży po całej Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ładnie, Tabu lubię i kibicuję. Trasa wygląda solidnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.