Facebook Google+ Twitter

Jesienna przechadzka pośród śmieci

Ciepły, słoneczny, jesienny dzień. Aż chce się iść na spacer. Niestety, w szczecińskim lesie, podczas spaceru, kasztanów już nie pozbieramy... Chyba, że lubimy szukać ich pomiędzy śmieciami.

Ślady po biwaku... / Fot. Marcin WasilewskiPiękna pogoda sprzyja jesiennym spacerom. Nie muszę więc tłumaczyć, dlaczego wybrałem się do niezbyt odległego lasu. Niestety, zamiast relaksującej przechadzki w pięknych okolicznościach przyrody, co kilka chwil przy ścieżkach znajdowałem kolejne ślady niedawnej bytności człowieka. Ślady, których być tam nie powinno.

Ciekawe co jest w środku... / Fot. Marcin WasilewskiTo oczywiste, że niektórzy lubią na spacer wziąć butelkę wody czy nawet piwa, jednak czy zabranie jej po opróżnieniu i wyrzucenie do śmietnika stanowi aż tak wielkie obciążenie?

Jest i opona! A gdzie reszta samochodu... / Fot. Marcin WasilewskiO jeszcze większej bezmyślności i braku zwykłej ludzkiej kultury świadczą „dzikie wysypiska”. Bo jak inaczej tłumaczyć „ukryte” w rowie sterty śmieci razem z pędzlami, puszkami i wiadrami od farb, a nawet i oponami? Najgorsze jest to, że takimi „kwiatkami” nikt się nie interesuje. Może przyszedł czas na kampanię mającą uświadomić Polakom, że zamieniając lasy w wysypiska, być może oszczędzają kilka groszy na wywozie śmieci, ale przede wszystkim szkodzą sobie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

dopóki śmieci nie będą przez ludzi traktowane jak towar
będziemy oglądać takie kwiatki

link

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak chyba jest we wszystkich podmiejskich lasach, niestety. Gdy widzę pod krzakiem stos śmieci to strasznie mnie korci pogrzebać w nich i znaleźć coś, po czym można by było znaleźć tego, kto to zrobił, jakiś dokument, kopertę, zeszyt i napisać o tym w gazecie np.,że znaleziono w lesie śmieci pozostawione przez pana X.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie będę oceniał bo 5 za temat artykułu to mało!!:)
Marcinie masz szczerą racje co do istoty ludzkiej bezmyślności... podpisuje się pod tym obiema rękoma...
koleżanko Judyto problem ten nigdy nie będzie rozwiązany - możemy sobie tylko o tym pomażyć:/ a szkoda dopóty dopóki czegoś nie stracimy to wtedy zaczniemy myśleć!?!

Trzeba wreszcie wziąć się za siebie bo niedługo naprawdę zaleją nas tony śmieci a o zbieraniu grzybów czy kasztanów będziemy mogli tylko śnić lub wspominać jak to było kiedy byliśmy dziećmi... zróbmy coś póki jeszcze możemy!!!!
zacznijmy od siebie... i uczmy innych:p

Komentarz został ukrytyrozwiń

tak tak, pisałam o czymś podobnym już dawno temu (link ) jak widać problem wciąż nie rozwiązany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natomiast co do dalszej części.. masakra! 5* dla bystrego obserwatora!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wybacz, ale aż się popłakałam ze śmiechu, jak zobaczyłam tytuł :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.