Facebook Google+ Twitter

Jesienne klimaty średniowiecza. Dębno 2009

W każdym z nas jest coś z dziecka. Tych, którzy szczególnie mocno tęsknią za beztroskimi czasami zapraszamy już 20 września do zamku w Dębnie. Właśnie wtedy odbędzie się kolejny już Międzynarodowy Turniej Rycerski.

 / Fot. Muzeum Zamek w DębnieSzczęk zbroi, wojenne okrzyki, pot, walka i piękne niewiasty. Oto, co czeka tych, którzy już w najbliższą niedzielę zdecydują się na przybycie do zamku w Dębnie (woj. małopolskie). Jak co roku organizowany jest tam międzynarodowy turniej, podczas którego swe umiejętności zaprezentują czołowe bractwa rycerskie. Wydarzenie to stanowi nie lada gratkę dla wszystkich miłośników średniowiecznej kultury, jak również tych, którzy pasjonują się niecodziennymi formami walki.

Międzynarodowy Turniej Rycerski to znana impreza organizowana przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie. W tym roku realizatorzy spotkania dołożyli wszelkich starań, by wydarzeniu nadać szczególny charakter. Stąd niezwykle obfitujący w różne atrakcje program turnieju, jak również ciekawe konkursy, dedykowane w szczególności dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Szczegółowe informacje na temat tegorocznego spotkania można znaleźć na stronie www.zamekdebno.pl

Plan imprezy / Fot. HOLIK.plProgram trwającego jeden dzień turnieju obfituje w rozmaite atrakcje, każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Wrześniowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.30 od pokazu walki grup Słowian i wikingów. Kontynuacją pokazu będzie inscenizacja bitwy obrona grodu Słowian na Pomorzu. Popołudniu organizatorzy przewidzieli pokazy konne kaskaderów oraz prezentację grup wojskowych. W typowo średniowieczne klimaty wprowadzi nas część zatytułowana Głos boga wojny, w czasie której można będzie usłyszeć salwy artylerii średniowiecznej i XVII wiecznej. Ten punkt programu będzie miał miejsce o godzinie 14.15.

Wszystkich miłośników inscenizacji wojennych zapraszamy natomiast na godzinę 15.15. Wtedy to odbędą się pokazy bitew, jakie miały miejsce na Ukrainie podczas powstania Chmielnickiego. Miłym akcentem tego wydarzenia będzie również koncert na dudach w wykonaniu zespołu Pipes and drums. Punktem kulminacyjnym spotkania jest finał turnieju bojowego Samojeden, podczas którego zwycięzcy rycerze zostaną uhonorowani niezwykłym trofeum - Złotym Warkoczem Tarłówny. Na godz. 20.30 zapraszamy tych, którzy szczególnie mocno kochają mistyczne klimaty średniowiecza. Właśnie wtedy będzie można podziwiać Taniec z ogniem w wykonaniu fenomenalnego Teatru Dzieci Ognia. Spotkanie zakończy się o godzinie 21.20 pokazem fajerwerków.

Chociaż mamy już XXI wiek, to jednak kultura średniowiecza nadal fascynuje i zadziwia. Mistyczne klimaty, znane z legend postacie oraz duch walki - to tylko garstka atrakcji, jakie czekają was w tym roku w Dębnie. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić. Rycerzy małych i dużych oraz niewinne księżniczki - zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.