Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15652 miejsce

Jesienne recitale Danuty Błażejczyk

Jedna z najbardziej cenionych polskich wokalistek - Danuta Błażejczyk, już niebawem rozpocznie cykl jesiennych recitali. Zainauguruje go już 6 września występem w warszawskiej restauracji Absurd 228.

Danuta Błażejczyk - polska wokalistka / Fot. materiały prasoweDanuta Błażejczyk obecnie uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Jak przyznaje, od zawsze w jej życiu obecna była muzyka, ale nie liczyła, że ta pasja zmieni się w jej przyszły zawód. Początkowo koncertowała z amatorskimi zespołami, przez rok była również chórzystą u Maryli Rodowicz. Jej muzyczna kariera nabrała tempa w 1985 roku, kiedy to podczas opolskiego festiwalu zachwyciła wszystkich utworem "Taki cud i miód", którą przygotowali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski i Włodzimierz Korcz. Ten występ diametralnie zmienił jej życie - koncerty, płyty, wywiady. Muzyka zawładnęła jej życiem i tak jest już do dziś. Artystka niedawno wróciła z Witebska, gdzie zasiadała w jury na międzynarodowym konkursie wokalnym, cały też pracuje nad płytą z przebojami Kaliny Jędrusik, niestrudzenie prowadzi również swoją fundację "Apetyt na kulturę". O tym wszystkim wokalistka opowiedziała niedawno podczas wywiadu zrealizowanego w ramach cyklu naszego portalu - "Znani - nam nieznani", który można obejrzeć tutaj.

Danuta Błażejczyk - diva polskiej piosenki / Fot. materiały prasoweJuż wkrótce Danuta Błażejczyk rozpocznie swój cykl jesiennych recitali. Artystki będzie można posłuchać m.in. w Warszawie, Kościerzynie czy Gościcinie. Wokalistka zaprezentuje standardy ze światowych scen muzycznych, m.in. utwory "Summertime", "Lady By Good" czy "Somebody Loves Me". Podczas koncertów nie zabraknie również polskich przebojów, znanych z wykonań festiwalowych oraz miłych i zaskakujących niespodzianek muzycznych w jesiennej stylistyce.

Cykl jesiennych recitali artystka zainauguruje już 6 września o godzinie 20.00 w restauracji Absurd 228 przy ulicy Puławskiej 228 w Warszawie. Rezerwacji na ten wieczór można dokonać drogą mailową (art@absurd228.pl) lub telefonicznie (22 252 04 01). Bilet na recital kosztuje 50 złotych.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.