Facebook Google+ Twitter

Jesienny Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim

19 października galeria Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zamieniła się w prawdziwy salon sztuki. Było elegancko, międzynarodowo i artystycznie. Wszystko to za sprawą 11 International Autumn salon of Art "Homo Quadratus Ostroviensis".

Rodzinna fotografia uczestników 11 Jesiennego Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim na tle pracy nagrodzonej Grand Prix. / Fot. Krzysztof KrzakMiędzynarodowe Jesienne Salony Sztuki o nagrodę Homo Quadratus Ostroviensis organizowane są przez ostrowieckie BWA od 1996 roku, początkowo jako impreza coroczna, a ostatnio jako biennale. To z całą pewnością jedna z najbardziej znaczących imprez kulturalnych w Polsce, ceniona tak przez artystów, jak i miłośników sztuki współczesnej.

Konkurs adresowany jest do zawodowych artystów plastyków zrzeszonych w związkach twórczych, a także dyplomantów i studentów ostatnich lat uczelni artystycznych. Prace, które mogły w tym roku wziąć w nim udział nie mogły powstać dawniej niż w 2010 roku, nie mogły być też nigdzie wcześniej wystawiane ani nagradzane. Organizatorzy nie ograniczali tematyki, techniki i formy wykonanych przez artystów prac.

A tych, jak na każdy Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki nadesłano bardzo dużo (597 prac 234 artystów z Australii, Austrii, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Słowenii i Szkocji). Jury pod przewodnictwem prof. Adama Wsiołkowskiego obejrzało tylko część z nich, wyłonionych podczas wstępnej selekcji regulaminowej dokonywanej na podstawie przesłanych przez autorów komputerowych wizualizacji zgłaszanych prac.

Grand Prix w postaci statuetki Homo Paweł Słota ze statuetką Homo Quadratus Ostroviensis. / Fot. Krzysztof KrzakQuadratus Ostroviensis i 10 tysięcy złotych otrzymał Paweł Słota z Częstochowy, student Malarstwa V roku w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka i pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jury nagrodziło jego "Pejzaż miejski V" (to bodaj najmłodszy z dotychczasowych laureatów głównej nagrody JSS). II nagrodę (7 tys. zł) otrzymała Katarzyna Miller, absolwentka łódzkiej Akademii sztuk Pięknych za pracę "Bez tytułu", a III (5 tys. zł) - Dorota Wielkosielec z Sokołowa Podlaskiego (obecnie mieszkająca i tworząca w Warszawie) za batiki "Skrzydła".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.