Facebook Google+ Twitter

Jesienny spacer po Parku Mużakowskim

Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Mowa o zaprojektowanym przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau parku krajobrazowym Muskauer Park (Park Mużakowski), leżącym na granicy polsko-niemieckiej.

1 z 35 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Jesteśmy w Łęknicy, w starannie pielęgnowanym parku angielskim. Przy wejściu do polskiej (większej) części parku zatrzymujemy się przed planem. Niestety, punkt informacyjny jest zamknięty. / Fot. Jola Paczkowska
Jesteśmy w Łęknicy, w starannie pielęgnowanym parku angielskim. Przy wejściu do polskiej (większej) części parku zatrzymujemy się przed planem. Niestety, punkt informacyjny jest zamknięty. / Fot. Jola Paczkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Plus zaległy. Super ze tam byłaś. Kto wiedział o tym ze mamy nową perełke unesco?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miła Aniu, wcale nie uważam, że u nas nie ma co oglądać, ale, zgodzisz się chyba, że do oglądania naszej strony potrzebne są lepsze warunki pogodowe (patrz podpis pod drugim zdjęciem). Ale i tak, nie jest tak źle, jak piszesz – ze strony polskiej jest niemal 30% zdjęć. Czy niemieckie znaczy lepsze? Nie widzę potrzeby rozpatrywania tego tu w takich kategoriach. Na pewno jest inaczej. Trudno porównywać. Faktem natomiast jest, że po stronie niemieckiej punkt informacyjny był otwarty. Pozdrawiam, licząc na to, że zamieścisz tu ciekawe zdjęcia ze strony polskiej – w końcu Ty masz bliżej do Parku. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witam.
Cieszy mnie to, że w końcu ktoś napisał o Parku Mużakowskim. Mam tylko parę zastrzeżeń co do informacji, które znalazły się tutaj. Park Mużalowski nie jest parkiem angielskim. Jest to park krajobrazowy w stylu angielskim. Księcia Hermana zainspirowały ogrody angielskie i parki krajobrazowe, dość popularne w ówczesnej angli. Puckler stał się prekursorem tego stylu ogrodnictwa w tej części Europy dodając własne pomysły związane z tworzeniem tak pięknych parków.
Pani Jolu większość zdjęć jakie Pani zamieściła w swoim artykule tyczy się strony niemieckiej parku. Nie wiem dlaczego pominęła Pani prawie w 90% stronę polską parku. Uważa Pani, że u nas nie ma co oglądać?? Może niemieckie znaczy lepsze?
Co do Pawilony Informacyjnego. Myslę, że do jego obsługo potrzebna jest jakaś osóbka. Może mają ustalone godziny pracy?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzooo fajne zdjęcia :-) Daje plusika ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.